بین الملل
موضوعات داغ

ورود محموله های بشردوستانه برای نخستین بار به شمال غزه

منابع خبری بامداد یکشنبه از ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه برای نخستین بار به شمال غزه خبر دادند.

آرنانیوز:: به گزارش الجزیره، کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه برای نخستین بار از حدود چهار ماه پیش به شمال نوار غزه وارد شدند.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از ایرنا، برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که ۱۳ کامیون حامل آرد وارد شمال نوار غزه شدند. این در حالی است که پیش‌تر کمک‌هایی از طریق هوایی به مناطقی در شمال و مرکز نوار غزه ارسال شده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا