بین الملل

ترامپ می‎خواهد وزیر بهداشت آمریکا را قربانی کند

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال برکناری «آلکس ایزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به اتهام سوء مدیریت در مراحل آغازین بحران کرونا است

به گزارش آرنا ،ظاهراً رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد برای انحراف افکار عمومی از سوء مدیریت بحران کرونا، وزیر بهداشت دولت خود را مقصر جلوه دهد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال برکناری «آلکس ایزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به اتهام سوء مدیریت در مراحل آغازین بحران کرونا است.

البته سخنگوی کاخ سفید این خبر را تکذیب کرده و می‌گوید وزارت بهداشت تحت رهبری ایزار، همچنان به دنبال اجرای اولویت‌های ترامپ است و این گونه اظهارات غیرمسئولانه، دولت را از پاسخگویی صحیح به بحران کرونا بازمی‌دارد.

این در حالی است که وال استریت ژورنال به نقل از ۶ منبع آگاه می‌گوید نارضایتی از عملکرد ایزار رو به گسترش است حال آنکه کاخ سفید در میانه بحرانی که جان بیش از ۵۳ هزار آمریکایی را گرفته، تمایلی به تغییر کابینه دولت ندارد.

این در حالی است که «پالیتیکو» نه تنها احتمال برکناری ایزار را منتفی نمی‌داند، بلکه لیستی از جانشینان احتمالی را نیز تهیه کرده است.

چنانچه این شایعات صحت داشته باشد، شاید بتوان گفت رئیس‌جمهوری آمریکا با قربانی کردن ایزار به دنبال خلاصی از اتهام بی‌مسئولیتی و عدم پاسخگویی مناسب به بحران کرونا است.

این در حالی است که برکناری چهره‌های سیاسی مطرح در دولت ترامپ به امری عادی تبدیل شده و در گذشته بارها شاهد حذف مشاوران امنیت ملی، دفاع و خارجه به دلایل کما بیش مشابه بوده‌ایم


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا