بین الملل
موضوعات داغ

وزیر دفاع یمن خبر داد: وضع قواعد جدید درگیری با انگلیس و آمریکا

وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در سخنانی از وضع قواعد جدید درگیری برای مقابله با آمریکا و انگلیس خبر داد.

آرنانیوز:: سرلشکر «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن در سخنرانی خود در مانور نظامی «الیوم الموعود» گفت: ما با زور قواعد درگیری جدیدی را تحمیل می‌کنیم که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، صهیونیست‌ها و کسانی که در مدار آنها هستند، بهای سنگینی را خواهند پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل به نقل از ایسنا، طبق گزارش شبکه المسیره، وی افزود: یمن توانایی گرفتن حقوق خود و برخورد با جامعه بین‌المللی را دارد که تنها به قدرتمندان احترام می‌گذارد و نبرد «فتح موعود» و «جهاد مقدس» در حمایت از عملیات «طوفان الاقصی» به پیروزی ختم می‌شود و ناگزیر منجر به تغییرات ژئوپلیتیکی همراه با نظم نوین جهانی خواهد شد.

العاطفی تصریح کرد: یمنی‌ها جنگ طلب و متجاوز نیستند، اما جنایات وحشیانه‌ای که در غزه شاهد آن بودیم، مردم آزاده ازجمله ملت یمن را بر آن داشت تا موضع خود را اعلام کنند. ورود یمن به نبرد با رژیم منفور و غاصب صهیونیستی و محاصره کردن آن در دریا، تصمیمی حاکمیتی، ملی، اسلامی و انسانی است.

وی با تاکید بر اینکه نیرو‌های مسلح یمن همچنان مانع از عبور کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی و یا عازم بنادر آن می‌شود، گفت: آنچه باید همه درک کنند؛ این است که نبرد ما با دشمن صهیونیستی علنی است و همچنان به محاصره دریایی آن ادامه می‌دهیم.

العاطفی همچنین تاکید کرد: عملیات نیروی دریایی یمن علیه کشتی‌های نظامی و تجاری آمریکا و انگلیس متوقف نخواهد شد.

وی در ادامه پایان دادن به نفوذ آمریکا و انگلیس در آب‌های یمن تاکید کرد و گفت: ما به واشنگتن، لندن و هر کسی که با آنها همسو است، تفهیم می‌کنیم که حاکمیت بر دریا‌ها و آب‌های سرزمینی ما قابل چشم‌پوشی نیست.

یگان‌های نیرو‌های ویژه منطقه نظامی مرکزی یمن مانور نظامی را تحت عنوان «روز موعود» برگزار کردند.در این مانور نحوه مقابله با نفوذ نیرو‌های دشمن با عملیات هلی‌برن در مناطق مختلف یمن را شبیه سازی کرد.این مانور با شرکت هزار رزمنده و یگان‌های مهندسی، ضد زره، تک تیرانداز، توپخانه و انواع خودرو‌ها برگزار شد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا