بین الملل
موضوعات داغ

غرق شدن قایق پناهجویان در سواحل ترکیه با ۲۲ کشته

مقامات ترکیه اعلام کردند دست‌کم ۲۲ مهاجر از جمله چهار کودک در پی غرق شدن قایق‌شان در آب‌های سواحل ترکیه جان باختند.

آرنانیوز:: مقامات ترکیه اعلام کردند دست‌کم ۲۲ مهاجر از جمله چهار کودک در پی غرق شدن قایق‌شان در آب‌های سواحل ترکیه جان باختند. مقامات در شمال غرب ترکیه می‌گویند قایق‌ این مهاجران در سواحل «چناق‌قلعه» (چاناکاله) واژگون شده بود.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از ایسنا، به گفته مقامات ترکیه، دو نفر از مهاجران نجات یافتند و دو نفر دیگر توانستند به سمت ساحل شنا کنند.

هنوز مشخص نیست هنگام غرق شدن این قایق بادی چند نفر در آن بودند. گارد ساحلی همچنان به جستجو در این منطقه ادامه می‌دهد.

بنابر گزارش بی‌بی‌سی، ملیت مهاجرانی که در این قایق بودند هم هنوز مشخص نشده است.

همچنین در حادثه‌ای جداگانه که در سواحل ایتالیا رخ داد، امدادگران در حال ارائه مراقبت‌های پزشکی به بیش از ۲۰ نفر از بازماندگان یک قایق هستند که چند روز در دریا سرگردان بود.

مهاجران نجات‌یافته گفتند حداقل ۶۰ نفر دیگر که در کشتی بودند جان باختند. این پناهجویان قصد داشتند از لیبی خود را به اروپا برسانند.

بازماندگان می‌گویند سه روز پس از حرکت آنها، موتور کشتی در میان آب‌های مدیترانه از کار افتاد و آنها بدون آب و غذا روی دریا سرگردان شدند.

یک کشتی متعلق به سازمان خیریه اس‌اواس مدیترانه (SOS Méditerranée) در حال انتقال مهاجران بازمانده به بندری در شمال ایتالیا است.

این گزارش حاکیست سال گذشته میلادی (۲۰۲۳) بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مهاجر در دریای مدیترانه غرق شدند. آنها در تلاش برای رسیدن به اروپا بودند.

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) که یکی از نهادهای سازمان ملل متحد است سال ۲۰۲۳ را مرگبارترین سال برای مهاجران از زمان گردآوری داده‌ها، اعلام کرده است.

این سازمان گزارش داده که سال گذشته ۸۵۶۵ مهاجر در طول مسیرهای مهاجرت‌شان جان باختند.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد که مسیر دریای مدیترانه همچنان خطرناک‌ترین مسیر برای مهاجران است.

عبور از دریای مدیترانه با وسایل ناامن مانند قایق‌های بادی و با تعداد مسافران بیش از حد ظرفیت انجام می‌شود که این سفر را پرمخاطره و مرگبار می‌کند.این قایق‌ها را عمدتا باندهای خلافکار و قاچاقچیان انسان هدایت می‌کنند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا