جامعه

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند دریافت کالابرگ

رییس پلیس فتا تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری اینترنتی با سوءاستفاده از نام یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور هشدار داد و گفت: مجرمان با طراحی یک متن اطلاع‌رسانی...

آرنا نیوز :: رییس پلیس فتا تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری اینترنتی با سوءاستفاده از نام یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور هشدار داد و گفت: مجرمان با طراحی یک متن اطلاع‌رسانی نحوه دریافت کالابرگ حاوی لینک آلوده به بدافزار و انتشار آن به‌نقل از یکی از خبرگزاری‌های مطرح کشور در کانال‌ها و گروه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

به گزارش سرویس جامعه آرنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت:‌ با توجه به این‌که افراد سودجو و فرصت‌طلب از هر موضوعی برای کلاهبرداری و اقدامات مجرمانه استفاده می‌کنند، شهروندان دقت داشته و حتما از طریق مبادی اعلام‌شده نسبت به دریافت کالابرگ اقدام کنند.

وی با بیان این‌که ممکن است شیادان مجازی با انتشار تبلیغاتی نظیر نحوه دریافت کالابرگ، یارانه و … بخواهند از شهروندان سوءاستفاده و کلاهبرداری کنند، افزود: این افراد معمولا تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و همچنین سایت‌های فاقد مجوز منتشر می‌کنند؛ در ادامه نیز یا کاربران را به صفحات فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی هدایت کرده یا اطلاعات هویتی آنان را دریافت کرده و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر این‌که شهروندان به هیچ عنوان نباید فریب این تبلیغات را بخورند، اظهارکرد: حتما اخبار و روش‌های دریافت کالابرگ را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند و به هیچ عنوان به تبلیغات بی‌نام و نشان فضای مجازی اعتماد نکنند. این مقام انتظامی ادامه داد:‌ فریب پیامک‌هایی را که با سرشماره شخصی ارسال می‌شود، نخورید و از کلیک‌کردن بر روی لینک‌های ناشناس و مشکوکی که با مضامین مختلف ازجمله دریافت یارانه ،کالابرگ و… برایتان ارسال می‌شود، پرهیز کنید.

سرهنگ داود معظمی گودرزی با تاکید بر این‌که پلیس فتا نیز بر این فضا نظارت داشته و با موارد تخلف برخورد خواهد کرد، توصیه کرد:‌ لازم است شهروندان نیز با پلیس همکاری کرده و اگر چنانچه با چنین مواردی روبه‌رو شدند، بدون آن‌که وارد لینک شوند، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا