مجله آرناویدئو
موضوعات داغ

ویدئو | ایلان ماسک ویدئوی جدید پیاده‌روی ربات انسان‌نمای «اپتیموس» را منتشر کرد

ایلان ماسک یک ویدیوی دیگر از جدیدترین پیاده‌روی مستقل ربات انسان‌نمای خود به نام «اپتیموس» (Optimus) که در شرکت تسلا در حال توسعه است، به نمایش گذاشته است.

مجله آرنا:: ایلان ماسک به تازگی ویدیوی دیگری منتشر کرده است که نشان می‌دهد ربات انسان‌نمای اپتیموس تسلا در حال قدم زدن در محیط آزمایشگاه این شرکت است.

ویدیوی جدید ایلان ماسک پیاده‌روی باورنکردنی اپتیموس در محیط کارخانه تسلا را به اشتراک گذاشته است که آن را در حال قدم زدن معمولی در اطراف آزمایشگاه آن هم بدون هیچ کمک انسانی و به صورت روان‌تر از گذشته نشان می‌دهد.

این ویدیوی یک دقیقه و ۱۸ ثانیه‌ای از زمان انتشار تاکنون توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است و بیش از ۸۰ میلیون بازدید داشته است.

در این تصاویر اپتیموس را با ظاهری زیباتر نسبت به ویدیوهای منتشر شده قبلی می‌بینیم. همچنین شاهد تحرک روان و فوق‌العاده این ربات هستیم.

با این حال، همانطور که کارشناسان گفته‌اند، با اینکه پیشرفت اپتیموس تسلا طی چند سال گذشته چشمگیر بوده است، اما هنوز نسبت به تلاش‌های شرکت‌های دیگر مانند بوستون داینامیکز(Boston Dynamics) عقب‌تر است.

این ویدیوی جدید تنها چند هفته پس از ویدیوی پیشین از اپتیموس که اواخر ماه ژانویه منتشر شد، به اشتراک گذاشته شده است و منبع ارزشمندی برای علاقه‌مندان به رباتیک است.

در این ویدیو شاهد تعامل پیچیده سرووموتورها و محرک‌ها و رقص پیچیده چرخ‌دنده‌ها و موتورهایی هستیم که اسکلت فلزی اپتیموس را نیرو می‌دهند.

تسلا اولین بار در سال ۲۰۲۱ از اپتیموس رونمایی کرد و این ربات انسان‌نما تاکنون پیشرفت چشمگیری داشته است.

توسعه اپتیموس جاه‌طلبی تسلا برای ورود به دنیای رباتیک را با استفاده از تخصص خود در هوش مصنوعی، فناوری باتری و خودکارسازی نشان می‌دهد. هدف اولیه این ربات نیز انجام کارهایی است که برای انسان تکراری، ناامن یا کسل کننده هستند.

اپتیموس این پتانسیل را دارد که صنایع مختلف را با خودکارسازی فرآیندهای کار فشرده متحول کند. این ربات به گونه‌ای طراحی شده است که حدود ۱۷۳ سانتی‌متر قد و تقریباً ۵۶.۷ کیلوگرم وزن دارد.

هدف اپتیموس پیمایش در جهان انسان‌ها و تعامل با ابزارها، وسایل نقلیه و محیط‌ها به گونه‌ای است که قبلاً منحصر به انسان بود. تسلا قصد دارد به اپتیموس توانایی درک و پاسخگویی به دستورها و ژست‌های انسان را بدهد و او را قادر به انجام وظایف مختلف، از تولید و تدارکات گرفته تا کارهای خانگی کند.

اپتیموس برای کمک به انسان طراحی شده است.

پروژه «اپتیموس» به طور بالقوه می‌تواند بر بازار کار و اقتصاد تأثیر قابل توجهی بگذارد و کاهش بار کارهای خطرناک یا یکنواخت را وعده می‌دهد، اما نگرانی‌هایی را در مورد جایگزینی با انسان‌ها و پیامدهای اخلاقی خودکارسازی گسترده ایجاد می‌کند.

تسلا با وجود این چالش‌ها در حال پیشبرد توسعه اپتیموس است و تعهد خود را به نوآوری در نقطه تلاقی رباتیک و هوش مصنوعی نشان می‌دهد.

با توجه به پیشرفت قابل توجهی که تاکنون در مورد اپتیموس انجام شده است، دیدن اصلاحات دیگری که مهندسان تسلا می‌توانند در سال‌های آینده روی آن انجام دهند، جالب خواهد بود و البته همه ما دوست داریم ویدیوهای بیشتری را ببینیم که توسط ایلان ماسک به اشتراک گذاشته می‌شوند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا