بین الملل

ترامپ دوباره خود را برنده انتخابات آمریکا اعلام کرد

دونالد ترامپ بار دیگر در پیام توئیتری مدعی شد او برنده انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که همچنان معتقد به تقلب گسترده در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکاست بار دیگر مدعی شد که در این انتخابات پیروز شده است.

او در تازه‌ترین توئیت خود نوشت: اگر ۱۰ درصد از رای دهندگان از هانتر بایدن (پسر جو بایدن) اطلاع داشتند، رای خود را تغییر می‌دادند؛ اما به هر حال من برنده شدم!

ترامپ، هنوز شکست از جوبایدن رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر را نپذیرفته و بر تقلب در این انتخابات اصرار دارد. در همین حال، نظرسنجی مشترک شبکه تلویزیونی «پی‌بی‌اِس»، شبکه رادیویی «اِن‌پی‌آر» و مؤسسه تحقیقاتی «ماریست» نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از رأی دهندگان آمریکایی نمی‌خواهند شاهد بازگشت دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۴ برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری باشند. فقط ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که ترامپ، باید در دوره بعدی نیز در انتخابات شرکت کند. بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۶۵ درصد می‌گویند که ترامپ باید شکست در انتخابات کنونی و پیروزی جوبایدن نامزد حزب دموکرات را بپذیرد. ۶۱ درصد نیز باور دارند که نتیجه رسمی انتخابات، صحیح بوده و ادعای تقلب درست نیست.

دونالد ترامپ، وعده داده در صورت محرز شدن شکستش در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، مجدداََ چهار سال دیگر برای شرکت در انتخابات باز گردد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد‌های رسانه‌های آمریکا حاکی است جوبایدن، با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده و ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورده است. تیم حقوقی دونالد ترامپ، ادعا‌هایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده است، اما این شکایت‌ها پذیرفته نشده اند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا