بین الملل

ترودو: در حال ناامید کردن پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌ هایمان هستیم

نخست وزیر کانادا اظهار کرد، کانادا در اقدام برای جلوگیری از گسترش کروناویروس جدید در خانه‌های سالمندان، این افراد را ناامید کرده است

به گزارش آرنا ، نخست وزیر کانادا اظهار کرد، کانادا در اقدام برای جلوگیری از گسترش کروناویروس جدید در خانه‌های سالمندان، این افراد را ناامید کرده است.

خانه‌های سالمندان کانادا که ساکنان آن‌ها آسیب‌پذیری بیشتری دربرابر کووید 19 دارند، گرفتار کروناویروس شده‌اند به طوری که تقریبا نیمی از کل مرگ و میر ناشی از این بیماری در کانادا مربوط به خانه‌های سالمندان بوده است.

به گزارش رویترز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در نشستی خبری گفت: باید بهتر اقدام کنیم زیرا در حال ناامید کردن والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و سالمندانمان هستیم که بهترین نسلی بودند که این کشور را ساختند. مراقبت ما از آنان باید مناسب باشد.

ترودو اظهار کرد، اتاوا درخواست انتاریو و کِبک برای کمک نظامی در مقابله با گسترش کرونا را پذیرفته اما آن را راهکاری کوتاه‌مدت دانست و گفت: در کانادا نباید شاهد مراقبت سربازان از سالمندان باشیم.

در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو همه ما باید درباره اینکه چطور به اینجا رسیدیم سوالاتی بپرسیم.

وزیر بهداشت کانادا نیز گفته است، “نمی‌توانیم تا ابد سالمندان را در قرنطینه نگه داریم” زیرا تنهایی نیز پیامدهای خود را بر سلامت قشر سالمند خواهد داشت.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا