بین الملل

واکنش دبیرکل سازمان ملل به انتقادات ترامپ

دبیرکل سازمان ملل بر این باور است که اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی واکنش جهانی به بحران شیوع ویروس کرونا نیست

آرنا نیوز :: دبیرکل سازمان ملل بر این باور است که اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی واکنش جهانی به بحران شیوع ویروس کرونا نیست.

به گزارش رویترز، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل با رد انتقادات مطرح شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: اکنون وقت آن نیست که واکنش جهانی به شیوع ویروس کرونا ارزیابی شود و به جای آن جامعه بین المللی باید بر روی همکاری و اتحاد برای متوقف کردن شیوع این ویروس متمرکز شود.

وی افزود: زمانی که در نهایت توانستیم مانع از شیوع این ویروس شویم، آنگاه باید به عقب بازگردیم و بفهمیم که این بیماری و ویروس چگونه شکل گرفت و تبعات ویرانگر و مخرب خود را به سرعت در سراسر جهان منتشر کرد و کسانی که درگیر در مقابله با این ویروس بودند، چگونه عمل و فعالیت کردند.

اظهارات دبیر کل سازمان ملل پس از آن مطرح شده است که ترامپ سه شنبه به شدت از عملکرد سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و این سازمان را به تمرکز بیش از حد بر چین و ارائه توصیه های نادرست در زمان شیوع ویروس کرونا متهم کرده است.

ترامپ همچنین تهدید کرده است که واشنگتن تامین مالی سازمان بهداشت جهانی را متوقف خواهد کرد.

گوترش افزود: این ویروس در زمان حیات و زندگی ما مساله بی سابقه ای بوده و نیاز به واکنش بی سابقه ای دارد. بی شک در چنین شرایطی ممکن است که از یک واقعیت، برداشت های مختلفی وجود داشته باشد.

دبیر کل سازمان ملل قرار است پنجشنبه در نشست خصوصی 15 عضو شورای امنیت تازه ترین تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا را توضیح دهد. این نشست با درخواست دو سوم اعضا برگزار می شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا