جامعه

الزام تعویض شناسنامه‌ های قدیمی

افراد هرچه سریع تر مراجعه کنند و شناسنامه‌ های جدید را دریافت کنند چرا که باعث می شود در کشور راحت تر خدمات دریافت کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

به گزارش آرنا :: رییس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر لزوم تعویض شناسنامه های قدیمی برای جلوگیری از بروز مشکل در دریافت خدمات، از صدور ۱۴ هزار شناسنامه برای کودکان اتباع مادران ایرانی خبر داد.
هاشم کارگر در تشریح تعداد صدور شناسنامه برای کودکان اتباع مادران ایرانی گفت: تاکنون ۱۴ هزار شناسنامه برای این کودکان صادر شده است، سازمان ثبت احوال کشور تنها مسئول صدور این شناسنامه‌ هاست و مسئول رسیدگی به پرونده این کودکان و درخواست‌ ها در این زمینه ثبت احوال نیست.

وی درباره صدور شناسنامه‌ های جدید نیز اظهار کرد: سالانه حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون شناسنامه جدید صادر می شود اما امکان دارد این شناسنامه ها درخواست های تکراری هم باشند یعنی مثلا مواردی که فرد قصد عکس دار کردن شناسنامه را دارد و یا شناسنامه مخدوش یا مفقود شده است.

کارگر درباره الزام تعویض شناسنامه ها و تعیین بازه زمانی برای این کار گفت: قطعا الزام برای جدید کردن شناسنامه‌ ها وجود دارد، در حالی که بازه زمانی برای آن تعریف نشده است، ولی افراد برای دریافت خدمات دچار مشکل می شوند، لذا توصیه این است که افراد هرچه سریع تر مراجعه کنند و شناسنامه‌ های جدید را دریافت کنند چرا که باعث می شود در کشور راحت تر خدمات دریافت کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نشود و از سوی دیگر پایگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال نیز کامل تر می شود و برای ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان نیز کار تسهیل شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا