جامعه

هشدار جدی به مسافران مترو| استفاده از ماسک در مترو الزامیست

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: استفاده از ماسک در شبکه مترو و حمل و نقل عمومی اجباری است

به گزارش سرویس جامعه آرنا ، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار کرد: از روزی که استفاده از ماسک در شبکه مترو و حمل و نقل اجباری شد، تمهیداتی را اندیشیدیم و در همه‌ی ایستگاه‌های مترو فروشندگان ماسک مستقر شدند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه افزود: در حال حاضر در تمامی ایستگاه‌های مترو فروش ماسک وجود دارد و همکاران در ورودی گیت‌های ورودی به شهروندانی که ماسک ندارند تذکر می‌دهند.

او با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسافران، موضوع را بی اهمیت جلوه می‌دهند، گفت: ما همیشه تذکر می‌دهیم و استدعا داریم که شهروندان بحث استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

نوبخت ادامه داد: هر چقدر که شهروندان این موضوع را جدی نگیرند، هم برای خودشان و هم سایر شهروندان و همکاران ما خطر ایجاد می‌کنند.

او افزود: ما برخورد می‌کنیم و به پلیس هم گفته‌ایم که موضوع را جدی‌تر بگیرند و از شهروندان خواهش می‌کنیم که از ماسک استفاده کنند، در صورتی که شهروندان به این شرایط (عدم استفاده از ماسک) ادامه دهند، ما برخورد‌های جدی تری خواهیم داشت و از ورود آن‌ها به شبکه جلوگیری خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در پاسخ به این سوال که آیا داخل مترو هم نظارتی می‌شود، گفت: نظارت در داخل مترو امکان پذیر نیست، چراکه تعداد قطار‌ها زیاد هستند.

او افزود: در حال حاضر حدود ۸۰ هزار مسافر روزانه از مترو استفاده می‌کنند و فکر می‌کنیم که از هفته آینده مسافران ما بیشتر شوند و الزام است که مسافران از ماسک استفاده کنند.

نوبخت گفت: بزرگترین کاری که انجام دادیم این است که در شرایط تحریم توانسته‌ایم ناوگان را سراپا نگه داریم و درآمد ما در حال حاضر کاهش پیدا کرده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: خواهش می‌کنیم دولت و ستاد مبارزه با کرونا در بحث‌های مالی ما را کمک کنند و بتوانیم شرایط موجود را حفظ کنیم که شهروندان بتوانند شهرهایشان را به خوبی ادامه دهند.

نوبخت افزود: امیدواریم ۶۳۰ دستگاه واگن ما اضافه شود تا بتوانیم به سر فاصله کمتری برسیم و در حال حاضر سرفاصله خط ۲، ۳ دقیقه است.

او با بیان اینکه سرفاصله خط ۱ و ۴، ۳.۵ دقیقه است گفت: تمامی تمهیدات را توانسته ایم انجام دهیم، ولی نیاز حمایت‌های بیشتر هستیم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا