جامعه

خبری جدید و دلهره آور درباره ماسک و کرونا

"انستیتوی سلامت ملی" ایتالیا در مطالعات جدید خود دریافت که ویروس کرونا حدود 4 تا 7 روز با ماندگاری در فضای داخل و روی ماسک‌ها جا به جا می‌شوند.

مطاعات جدید محققان ایتالیایی نشان می‌دهد که ویروس کرونا قادر است تا ۷ روز روی ماسک ها و ۴ روز در فضای داخلی ماسکها زنده بماند!

به گزارش سرویس جامعه آرنا ، “انستیتوی سلامت ملی” ایتالیا در مطالعات جدید خود دریافت که ویروس کرونا حدود 4 تا 7 روز با ماندگاری در فضای داخل و روی ماسک‌ها جا به جا می‌شوند.

بر اساس تحقیقات جدید “ISS”, ویروس کرونا 4 تا 7 روز می‌تواند داخل و روی ماسک زنده بماند و این مسئله نگرانی های بسیاری برای انتقال ویروس از این طریق ایجاد کرده است.

طبق گفته این مرکز مطالعاتی, ذرات ویروس کرونا قادر هستند تا 4 روز در فضای داخلی و 7 روز در فضای خارجی باقی بمانند و انتقال پیدا کنند.

به همین جهت, همانطور که شست و شوی کامل دست و صورت برای کاهش ابتلا به ویروس کرونا مهم است, تعویض و شست و شوی ماسکهای استفاده شده نیز اهمیت دارد.

پیشتر نیز گزارشی توسط “huff post” منتشر شد که بر اساس آن ویروس کرونا قادر است تا 7 روز در فضای خارجی ماسک های استفاده شده باقی بماند.

این مرکز مطالعاتی بیان کرد که مردم برای استفاده از ماسک ها توجه کنند و هر چند ساعت پس از استفاده, آن ها را تعویض نمایند.

 


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا