سیاست

با تصویب مجلس: جریمه ارز خروجی ۴ برابر بهای ریالی آن تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه نقدی ارز ورودی را یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی یا اقدام به خروج ارز را دو تا چهار برابر بهای ریالی تعیین کردند

آرنا نیوز :: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-یکشنبه – لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز -ارجاعی از جلسه علنی- را تصویب کردند.

به گزارش سرویس سیاسی آرنا ، بنابر ماده ۲۴ طرح اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بند ت ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصلاح شد به این ترتیب؛ جریمه نقدی ارز ورودی، یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی یا اقدام به خروج ارز، دو تا چهار برابر بهای ریالی آن و در سایر موارد ضبط ارز انجام نشده و تنها معادل بهای ریالی ارز به عنوان جریمه نقدی أخذ می شود.

نمایندگان همچنین ماده ۲۵ لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی و تصویب کردند و تبصره یک ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این ترتیب اصلاح شد؛ «عرضه یا فروش کالای قاچاق موضوع این ماده ممنوع و مرتکب علاوه بر ضبط کالا به حداقل مجازات های مقرر در این ماده محکوم می شود. چنانچه عرضه یا فروش کالای قاچاق از طریق رسانه ها یا فضای مجازی از قبیل شبکه اجتماعی، تارنما، پیامک یا تلفن صورت پذیرد، مرتکب علاوه بر ضبط کالا به دوبرابر ارزش کالای قاچاق محکوم می شود.»


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا