سیاستویژه ها

اعتراف تازه پنتاگون درباره تعداد مجروحان «عین الاسد»

پنتاگون با صدور بیانیه ای شمار نظامیان آمریکایی که در حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی «عین الاسد» در عراق دچار «آسیب مغزی» شده اند، ۵۰ نفر اعلام کرد.

به گزارش سی ان ان، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۵۰ تن از نیروهای نظامی آمریکا در پی حمله موشکی و انتقام جویانه ایران به پایگاه نظامی «عین الاسد» در عراق، دچار آسیب جدی مغزی شده اند.

این در حالی است که هفته گذشته، مقامات پنتاگون شمار نظامیان آسیب دیده را تنها ۳۴ نفر اعلام کردند!

در همین ارتباط، «توماس کمپبل» سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت: «تا به امروز، ابتلای ۵۰ عضو نیروهای مسلح آمریکا به آسیب‌های تروماتیک مغزی (TBI- Traumatic Brain Injuries) را تأیید می کنیم».

در این بیانیه آمده است: «از ۵۰ نفر، ۳۱ تن از اعضای نیروهای مسلح در عراق تحت درمان قرار گرفته و دوباره به مأموریت خود بازگشتند… ۱۸ نیروی نظامی نیز برای معاینه بیشتر و درمان به آلمان منتقل شدند. یک نیروی نظامی نیز به کویت منتقل شده بود که اکنون برای انجام مأموریت بازگشته است».

با این حال، تعدادی از مقامات پنتاگون به سی ان ان گفتند که شمار مجروحان احتمالاً تغییر خواهد یافت.

سی ان ان مدعی است که گفته می‌شود حدود ۲۰۰ تن از افرادی که در زمان حمله موشکی ایران در منطقه انفجار حضور داشتند، برای بررسی علائم بیماری و آسیب مغزی تحت معاینه قرار گرفته اند.

شایان ذکر است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و پنتاگون در ساعات و حتی روزهای ابتدایی حمله موشکی و انتقام جویانه ایران به پایگاه عین الاسد عراق- در روز هشتم ژانویه- مدعی شدند که هیچ نظامی آمریکایی در این حمله آسیب ندیده است!


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا