مجله آرنا

محک زدن هوش از روش معما‌ + جواب

در این مطلب بهترین معما‌ها را بخوانید و حل کنید و هوش خود را محک بزنید

آرنا نیوز :: مجله آرنا | این روز‌های قرنطینه به دنبال معمای تصویری با جواب هستید؟ مطالعات نشان می‌دهد که حل معما یا پازل تاثیرات مفید بسیار زیادی برای مغز انسان دارد. معما‌ها ذهن و تفکر شما را باز می‌کنند، حافظه را تقویت کرده و بهره هوشی یا آی‌کیو شما را بالا میبرند.

حل پازل مثل حل جدول کلمات متقاطع برای جسم خاکستری مغز مثل یک ورزش است و آن را فعال و هشیار نگه می‌دارد.

معما‌هایی که در این مطلب می‌بینید ممکن است در نگاه اول ساده باشند، اما نباید دست کم بگیرید، زیرا همین پازل‌های به ظاهر ساده می‌توانند ذهن شما را به چالش بکشند.

ما امروز چند معما را برای شما آماده کردیم که می‌توانید کلی با آن‌ها سرگرم شوید. اگر نتوانستید پاسخ را پیدا کنید، می‌توانید به آخر متن مراجعه کنید و پاسخ را ببینید.

معمای شماره ۱: ۳ اتاق

شما در اتاق میانی یک خانه با ۳ اتاق گیر کرده اید. اتاق میانی که در آن قرار دارید پنجره‌ای با میله‌های آهنی دارد. اتاق‌های دو طرف دارای در‌هایی برای خروج از خانه هستند. اتاق سمت چپ دارای ۲ قاتل است که در لحظه ورود به اتاق آن‌ها آماده کشتن شما هستند.

اتاق در سمت راست مجهز به اسلحه‌های لیزر UV با انرژی خورشیدی است. چگونه فرار خواهید کرد؟

معمای شماره ۲: آتش سوزی در جنگل

۲ دوست، محمد و کیارش، در یک جنگل بسیار خشک پیاده روی می‌کنند، آن‌ها می‌بینند که در جنگل یک آتش وحشتناک در حال نزدیک شدن به آن‌ها است. در طرف دیگر کوهی عظیم قرار دارد که امکان فرار از طریق آن ناممکن است. باد در حال آتش زدن جنگل به سوی آن‌ها است و آن‌ها فکر می‌کنند که آتش در یک روز به آن‌ها خواهد رسید. کیارش به محمد اطمینان می‌دهد که آن‌ها نمی‌میرند و او در جعبه خود، غذا و آب کافی برای زنده نگه داشتن آن‌ها به مدت یک روز آورده است.

برنامه فرار کیارش چیست؟

معمای شماره ۳: شلیک کرد و زنده ماند

شایان شامگاه جمعه، برای تماشای فیلمی با بازی بازیگر محبوب خود به سینما می‌رود. متأسفانه فیلم به نظر می‌رسد کسل کننده است. ناامید او به دستشویی می‌رود و آنجا را خالی می‌یابد و با استفاده از اسلحه خود، بین چشمان خود گلوله شلیک می‌کند. بعد از ۵ دقیقه، او از دستشویی بیرون می‌آید و زنده به خانه می‌رود. چگونه او از شلیک گلوله جان سالم به در برد؟

معمای شماره ۴: مرد سیاه و سفید

مردی با پوست برنزه، مو‌های سیاه و لباس مشکی در جاده ایستاده بود و هیچ چراغی در خیابان نبود. خودرویی که چراغهایش خاموش بود، قبل از اینکه با مرد برخورد کند توقف کرد. بدون چراغ خیابان و چراغ‌های خاموش، راننده ماشین چگونه مرد را دید؟

پاسخ معمای شماره ۱:

شب از طریق اتاق سمت راست خود بیرون بروید. از آنجا که لیزر‌های ماوراء بنفش خورشیدی هستند، در طول شب کار نمی‌کنند.

پاسخ معمای شماره ۲:

آتش سوزی جنگل‌ها برای پخش شدن به چوب، بوته‌ها یا چمنزار‌ها احتیاج دارند. وزش باد به سمت صخره خواهد بود و تمام پوشش گیاهی منطقه را خواهد سوزاند. آن‌ها می‌توانند در منطقه سوخته، پناه بگیرند.

پاسخ معمای شماره ۳:

رابرت بین بازتاب چشم‌های خودش که در آینه دستشویی دید، شلیک کرد.

پاسخ معمای شماره ۴:

راننده می‌توانست مرد را ببیند، چون شب نبود و روز بود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا