حوادث

سقوط هواپیمای ایرباس پاکستانی روی منطقه مسکونی؛ 107 نفر کشته شدند

این هواپیما 99 مسافر داشته که احتمال می رود 6 نفر از آنها جزو شخصیت های خاص باشند همچنین 8 خدمه این هواپیما نیز در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سرویس حوادث آرنا ، رسانه‌های پاکستان از سقوط یک هواپیمای مسافربری این کشور در نزدیکی فرودگاه کراچی و روی محله ای مسکونی خبر دادند که متاسفانه بر اساس اعلام مقامات پاکستانی بر اثر این حادثه 107 نفر به کام مرگ رفتند.

رسانه پاکستانی «جیو نیوز» گزارش داده ‌است که این هواپیما متعاق به شرکت بین‌المللی این کشور که از شهر لاهور به سوی کراچی در حرکت بود، در نزدیک فرودگاه بین‌المللی جناح در شهر کراچی، سقوط کرده‌است.

«عبدال حافظ» سخنگوی هواپیمای پاکستان ضمن تایید این خبر گفت: این هواپیما 99 مسافر داشته که احتمال می رود 6 نفر از آنها جزو شخصیت های خاص باشند همچنین 8 خدمه این هواپیما نیز در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

متاسفانه تمام سرنشینان هواپیما در این حادثه جان خود را از دست داده اند

این هواپیما از نوع A320 شرکت ایرباس بوده و تصاویر مربوط به محل حادثه دود غلیظ در منطقه را نشان می‌دهد و به گفته مقامات آمبولانس و تیم‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وزارت بهداشت پاکستان اعلام کرده است در تمامی بیمارستان‌های کراچی پس از سقوط این هواپیما آماده باش و حالت اضطراری اعلام شده و کادر درمانی برای کمک‌رسانی به زخمی‌های احتمالی این حادثه آمادگی دارند.

سخنگوی هواپیمای پاکستان همچنین گفت: این هواپیما در حال فرود بوده و متاسفانه به دلیل نامعلومی در منطقه مسکونی نزدیک به فروگاه کراچی سقوط کرده است.

وی خاطر نشان کرد: ارتباط رادیویی با هواپیما یک دقیقه قبل از سقوط قطع شده بود.

حافظ همچنین تاکید کرد: هنوز بسیار زود است که در مورد علت حادثه اظهار نظر شود و باید تیم مستقل علل و دلایل این سقوط این هواپیمای مسافری را بررسی کند.

منابع پاکستان اعلام کردند که یکی از خبرنگاران ارشد این کشور به نام «انصار نقوی» نیز در این حادثه هوایی جان خود را از دست داده است.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در واکنش به این حادثه ضمن ابراز تاسف به خانواده جانباختگان این حادثه از آغاز تحقیقات فوری درباره دلیل وقوع این حادثه هوایی خبر داد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا