بین الملل

نیکی هیلی: آمریکا باید بگذارد ایران خود به میز مذاکره بازگردد

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل، بازگشت بایدن به برجام را فاجعه بار توصیف کرد و گفت: آمریکا باید بگذارد ایران خود به میز مذاکره بازگردد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از روزنامه جروزالم‌پست، نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل طی سخنرانی خود در همایشی به همراه دنی دانون نماینده پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، مدعی شد که بازگشت به برجام، فاجعه‌بار است.

وی در ادامه بازگشت احتمالی دولت جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ به توافق هسته‌ای ایران را گامی رو به عقب توصیف کرد.

هیلی با بیان این ادعا که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، سبب به زانو درآمدن آن‌ها شده است، افزود: آمریکا باید بگذارد ایران خود به میز مذاکره بازگردد.

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد: واشنگتن باید، تهران را وادارا کند تا پیش از ما اقدامی انجام دهد.

دنی دانون نماینده پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، نیز در این نشست ادعا‌های هیلی را تایید و اظهار کرد: اسرائیل به هیچ عنوان نمی‌تواند در مورد مسئله ایرانِ هسته‌ای، مرتکب اشتباه شود.

اظهارات هیلی در حالی است که، نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی وزارت خارجه‌های ایران و پنج کشور آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و فرانسه و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار شده است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا