بین الملل

تظاهرات سراسری در فرانسه در اعتراض به تصویب قانون امنیت جهانی

هزاران نفر از مردم فرانسه برای سومین بار در اعتراض به تصویب قانون امنیت جهانی به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از ۲۶ هزار نفر در سراسر فرانسه در اعتراض به قانون امنیت جهانی به خیابان‌ها آمدند.

فقط در پاریس ۵ هزار نفر در اعتراض به قانون امنیت جهانی تظاهرات کردند.

به گفته رسانه ها، فرانسه پیش از این شاهد ۸۵ مورد تجمع اعتراضی علیه خشونت پلیس و انتشار تصاویری از وحشیگری آن‌ها بوده است.

تجمعات گسترده‌ای در پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه پس از تصویب لایحه بحث برانگیز امنیتی ماه گذشته که شامل جریمه نمایش و توزیع تصاویر خشونت افسران پلیس بود، آغاز شده است. این قانون از جریمه ۴۵ هزار یورویی تا زندان را شامل می‌شود.

جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که ۱۴۲ معترض در جریان این اعتراضات بازداشت شده اند که این اقدام صرفا در جهت محافظت از مشاغل بوده است.

در تجمع اعتراضی قبلی که در ۵ دسامبر در فرانسه برگزار شد، بیش از ۵۷۰۰۰ نفر جمع شدند. در تاریخ ۲۸ نوامبر، تقریباً ۱۳۳۰۰۰ معترض به خیابان‌ها آمدند.

منتقدان قانون امنیت جهانی گفته اند که این قانون ممکن است عملکرد رسانه‌های جمعی را برای پوشش اعتراضات و اطلاع رسانی به مردم فرانسه مختل کند، در حالی که آزادی بیان را نیز نقض می‌کند. از طرف دیگر، طرفداران ادعا می‌کنند که هدف اصلی آن حمایت بیشتر از نیرو‌های امنیتی است که طی ماه‌های گذشته مورد خشونت قرار گرفته اند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا