بین الملل

دعوت پوتین از ارمنستان و آذربایجان برای مذاکره در مسکو

نخست وزیر روسیه از وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان برای گفتگو درباره وضعیت در منطقه مورد مناقشه قره باغ در مسکو دعوت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا،  کاخ کرملین پنجشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وزیران خارجه ارمنستان و آذربایجان را برای انجام مذاکرات طی امروز جمعه درباره درگیری های اخیر میان دو کشور بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ به مسکو دعوت کرد.

در بیانیه کرملین آمده که از وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان دعوت می شود برای رایزنی به مسکو بیایند”.

در این بیانیه هدف مذاکرات پیشنهادی روسیه “جلوگیری از جنگ” و تبادل زندانیان و اجساد سربازان کشته شده از دو طرف اعلام شده است.

کرملین افزود که “رئیس جمهور روسیه خواستار پایان جنگ در قره باغ به دلایل انسانی و با هدف مبادله اجساد کشته شدگان و زندانیان است” و پوتین با الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان گفتگو کرده است.

هنوز هیچ واکنشی از سوی ایروان و باکو به این دعوت صورت نگرفته و مشخص نیست که آیا این دو رهبر دعوت مسکو را قبول می کنند یا خیر.

روز پنجشنبه وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان برای دیدار با گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا (روسیه ، فرانسه و آمریکا) وارد ژنو شد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه قرار است روز دوشنبه در مسکو میزبان همتای ارمنی خود باشد.

کرملین اعلام کرد: “رئیس جمهور روسیه پس از یکسری مکالمات تلفنی با الهام علی اف و نیکول پاشینیان به دلایل بشردوستانه خواستار پایان دادن به درگیری ها در منطقه قره باغ و تبادل اجساد کشته شدگان و زندانیان شد. ”
تعدادی از کشورها از جمله روسیه و فرانسه از طرفین درگیری خواسته اند که خویشتندار باشند.

درگیری های نظامی بین ارمنستان و آذربایجان در ۲۷ سپتامبر از سرگرفته شد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا