بین الملل

تحریم‌های جدید بانکی آمریکا علیه ایران

واشنگتن پست اعلام کرد دولت ترامپ قصد اعمال تحریم‌های جدید علیه بخش مالی ایران را دارد

روزنامه واشنگتن پست از تحریم‌های جدید بانکی آمریکا علیه ایران خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا، بر این اساس، سه مقام آگاه که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کردند دولت ترامپ قصد دارد به زودی چند بانک ایرانی که پیشتر در لیست تحریم‌های ثانویه آمریکا نبودند را تحریم کند. این امر می‌تواند واردات اقلام بشر دوستانه مانند غذا و دارو را هدف قرار دهد.

دونالد ترامپ پیشتر با صدور فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ بخش‌های مالی ایران را تحریم کرده بود. با این حال، به وی پیشنهاد شده است ذیل همین فرمان اجرایی کل سیستم مالی ایران را تحریم کند. پس از ناکامی ترامپ در کارزار فشار حداکثری علیه تهران، واشنگتن می‌کوشد اجازه ورود هیچ اقلام بشردوستانه‌ای را به ایران ندهد.

پیش تر نیز بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: دونالد ترامپ در حال بررسی اعمال تحریم‌های کامل بانکی علیه تهران است به طوری که ارتباط اقتصادی ایران با جهان به طور کامل قطع شود. کاخ سفید می‌خواهد با تحریم بیش از ۱۲ بانک ایرانی، ارتباط با تمامی بخش‌های مالی ایران را ممنوع اعلام کند.

آمریکا قصد دارد با این تحریم‌های جدید در گام نخست معدود منافذ مالی که ایران از آن‌ها برای داد و ستد با جهان استفاده می‌کند را ببندد. هدف بعدی دولت ترامپ این است که با اعمال چنین تحریم‌های سنگینی مانع از آن شود که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر بتواند به توافق برجام بازگردد.

ترامپ سال گذشته میلادی فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ را درباره تحریم بخش‌های صنایع، عمران و معادن ایران صادر کرد. حال دولت آمریکا می‌خواهد با استناد به این فرمان اجرایی کل بخش مالی ایران را تحریم کند. منابع آگاه اعلام کردند در ابتدا این پیشنهاد به دلیل آنکه داد و ستد کالا‌های بشر دوستانه را نیز هدف قرار می‌دهد مورد استقبال کاخ سفید قرار نگرفت، اما با افزایش فشار‌های داخلی و خارجی، اکنون از حمایت گسترده‌ای برخوردار شده است.

پیش‌تر ۵۶ نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای از دولت ترامپ خواسته بودند تمامی بخش مالی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا