بین الملل

ائتلاف سعودی، فرودگاه بین‌المللی الحدیده یمن را گلوله باران کرد

منابع یمنی خبر دادند که شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی با نقض آتش‌‌بس استان الحدیده، فرودگاه بین‌المللی این استان را هدف حمله با سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین قرار دادند

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ،   منابع یمنی خبر دادند که شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی با نقض آتش‌‌بس استان الحدیده، فرودگاه بین‌المللی این استان را هدف حمله با سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین قرار دادند.

وبگاه خبری شبکه «المسیره»، امروز (پنجشنبه)، گزارش داد که نیروهای ائتلاف سعودی فرودگاه بین‌المللی «الحدیده» در غرب یمن را مسلسل با هدف قرار دادند.

این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال ۲۰۱۸ در سوئد به دست آمد.

خبرگزاری رسمی کشور یمن «سبأ» نیز، امروز، در ارتباط با حملات ائتلاف سعودی به الحدیده گزارش داد که نیروهای ائتلاف به تازگی ۶۷ آتش‌بس الحدیده را نقض کردند که به دنبال این اقدام یک جوان یمنی در روستای «القطنه» به شهادت رسیده است.

یک منبع نظامی در ارتباط با این کارشکنی‌ها گزارش داد که این کارشکنی‌ها شامل به پرواز درآمدن چند هواپیمای جنگی در منطقه «کیلو ۲۴» و پنج هواپیمای جاسوسی در «الجاح»، «شارع الخمسین» (خیابان الخمسین)، «کیلو۱۶» و الجبلیه» بوده است.

این منبع در ادامه گفت که نیروهای ائتلاف در منطقه الجبلیه استحکامات نظامی خود را تقویت کردند و شانزده بار در استان الحدیده حمله توپخانه‌ای داشنتد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا