بین الملل

معامله قرن و الحاق کرانه باختری محور مذاکرات پامپئو با گانتس

وزیر خارجه آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده است، با بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی- سفید در سفارت آمریکا در قدس اشغالی دیدار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا ، وزیر خارجه آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده است، با بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی- سفید در سفارت آمریکا در قدس اشغالی دیدار کرد.

شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی-سفید طی این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه مساله سوریه گفتگو کردند.

یکی دیگر از محورهای گفتگوی دو طرف، طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن و راه‌های اجرای آن و تلاش‌های مشترک بین‌المللی برای مقابله با ویروس کرونا بود.

گانتس از پامپئو به‌خاطر حمایت‌های همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

پامپئو پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و بنی گانتس در مصاحبه با روزنامه عبری زبان “یسرائیل هیوم” گفت، در این دیدارها پیرامون مسائلی همچون معامله قرن و رویکرد ترامپ برای پیشبرد طرح صلح ادعایی رایزنی کرده است و طرفین حمایت خود را از این رویکرد اعلام کرده‌اند.

پامپئو ابراز امیدواری کرد که فلسطینی‌ها فرصت را مغتنم شمرده و به این طرح بپیوندند و درباره آن مذاکره کنند چرا که به زعم وی این رویکرد ترامپ”به نفع آنهاست”.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در اول ژوئیه انجام خواهد شد و اسرائیل به آن چراغ سبز نشان خواهد داد گفت: با نتانیاهو و گانتس مذاکراتی برای پیشبرد این طرح انجام دادم و آن دو باید راهکار مناسبی را برای این موضوع ایجاد کنند. من به آنها تاکید کردم این تصمیم در نهایت به اسرائیل برمی‌گردد و آنها باید درباره نحوه اجرای این امر تصمیم گیری کنند.

پامپئو درباره حمایت آمریکا از طرح الحاق گفت: ما فقط درباره الحاق کرانه باختری مذاکره نکردیم بلکه درباره مجموعه‌ای از مسائل و نحوه تعامل با همه طرف‌ها رایزنی نمودیم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا