بین الملل
موضوعات داغ

“اون” به شایعات پایان داد

روزنامه "جونگانگ ایلبو"ی کره جنوبی نیز با استناد به برخی گمانه زنی های منابع کره شمالی خود اعلام کرد که رهبر کره شمالی به تازگی عمل رینوپلاستی (استندگذاری) قلبی انجام داده است

به گزارش آرنا ، در پی گزارش‌های اطلاعاتی مبنی بر وخیم بودن وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی و غیبت تقریبا طولانی او در انظار عمومی از ۱۱ آوریل (23 فروردین) گذشته، کیم جونگ اون با قدم زدن در سواحل این کشور به نوعی در پاسخ به گزارش‌های منتشر شده درباره مساعد نبودن وضعیت جسمانی‌اش پاسخ گفت.

روزنامه “دیلی ان کی” ارگان سیاسی اتباع کره شمالی مقیم سئول مخالف دولت پیونگ یانگ، روز جمعه به نقل از برخی منابع آمریکایی اعلام کرد که به رغم گسترش شایعات مبنی بر وخامت حال رهبر کره شمالی بعد از عمل جراحی، او را در حال قدم زدن در سواحل شهر بندری “وونسان” دیده اند.

این منابع، افراط در مصرف سیگار، چاقی و پرکاری را از علت های مستقیم و اصلی برای انجام عمل جراحی بر روی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کردند که از ماه اوت (مرداد ماه) گذشته از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برد.

روزنامه “جونگانگ ایلبو”ی کره جنوبی نیز با استناد به برخی گمانه زنی های منابع کره شمالی خود اعلام کرد که رهبر کره شمالی به تازگی عمل رینوپلاستی (استندگذاری) قلبی انجام داده است.

یک منبع دیگر نیز به این روزنامه گفت که این وضعیت جسمی رهبر کره شمالی موجب شد که او همواره در همه جا یک پزشک حاذق را همراه خود می برد تا از بروز حوادث احتمالی برایش جلوگیری کرده و سلامت او را لحظه به لحظه بررسی و گزارش کند.

با این وجود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز گزارش برخی رسانه های بین المللی مبنی بر وخامت حال رهبر کره شمالی را رد کرد و گفت که آنچه این رسانه ها منتشر کردند بر مبنای استاد کنه ای است که قابل استناد نیستند.

 


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا