بین المللویژه ها

پلوسی: نامه ترامپ منزجرکننده است

رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید نامه هشدارآمیز ترامپ را به طور کامل نخوانده اما همان مقدار هم که خوانده مسخره است.

به گزارش اسپوتنیک،رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پاسخ نامه هشدارآمیزی را که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور روز گذشته خطاب به وی نگاشته بود؛ داد.
وی با اذعان به اینکه نامه را به طور کامل نخوانده اما خلاصه مطلب را می‌داند؛ محتوی آن را مسخره و به شدت منزجرکننده عنوان کرد.
گفتنی است مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز چهارشنبه درباره روند استیضاح ترامپ پیرامون پرونده اوکراین‌گیت رای‌گیری و رئیس‌جمهور را به سوء‌استفاده از قدرت و مانع‌تراشی برای کنگره متهم کند.
این در حالی است که ترامپ در نامه ۶ صفحه ای خطاب به پلوسی نوشت که بندهای قانونی استیضاح که هفته گذشته در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، «به هیچ وجه جرم، تخطی از قانون، و قانون شکنی» را شامل نمی شود.
ترامپ همچنین روندهای قانونی برای استیضاح خود را یک «کودتای غیرقانونی و کورکورانه» علیه دموکراسی آمریکا و انتخابات ۲۰۱۶ خواند و آن را محکوم کرد.
رئیس جمهور آمریکا دموکراتهای مجلس نمایندگان را متهم کرد که اختلاف نظر و عدم توافق در سیاست‌ها میان دو بخش دولت (کاخ سفید و مجلس نمایندگان آمریکا) را به بهانه ای برای استیضاح او تبدیل کرده اند.
ترامپ با متهم کردن دموکراتها به صرف ۳ سال زمان برای بی اثر کردن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نوشت که «شما [دموکراتها] دموکراسی را دشمن خود می دانید».


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا