برگزیده هاسیاست

لاریجانی: نباید مردم را نگران کنیم

رییس مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی منفی بافی برای کشور سم مهلک است، گفت: تجربه نشان داده می توانیم در شرایط سخت کار را پیش ببریم و نباید مردم را نگران کنیم.

علی لاریجانی در مراسم افتتاح آبرسانی به 55 روستای استان کرمانشاه که در یکی از روستاهای بخش ماهیدشت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه های مهم امروز کشور این است که در فضای غبارآلود کشمکش های سیاسی خدمات خوبی که به مردم ارائه شده دیده نمی شود، در حالیکه در دوران پس از انقلاب خدمات زیادی برای عمران و آبادانی کشور خصوصا در روستاها صورت گرفته است.

وی گفت: با وجود اینکه طی این سالهای پس از انقلاب درگیر جنگ، مشکلات اقتصادی و تحریم ها بوده ایم خدمات شایانی صورت گرفته و اکنون هم اگر چه با تحریم های جدی مواجه ایم، اما در این شرایط سخت هم عمران و آبادانی کشور رها نشده است.

لاریجانی ادامه داد: بسیاری از این خدمات حاصل تفکر نمایندگان است. بعنوان نمونه در بحث آبرسانی به روستاها مصوبه خوبی در مجلس صورت گرفت و با عنایت رهبری مجوز برداشت از صندوق ذخیره ارزی به این منظور هم اخذ شد و کار بسیار خوبی در زمینه آبرسانی به روستاها انجام شد، بگونه ای که تا قبل از سال 1392 تنها 900 هزار نفر از جمعیت روستاها از آب سالم برخوردار بودند که اکنون به بیش از شش میلیون نفر رسیده و تا پایان عمر دولت به 10 میلیون نفر می رسد.

به گزارش ایسنا، رییس مجلس با بیان اینکه با سایش و درگیری و شعار دادن مشکلات کشور حل نمی شود، گفت: منفی بافی در شرایط کنونی سم مهلک برای کشور است. تجربه نشان داده که می توانیم در شرایط سخت کارها را پیش ببریم و نباید مردم را نگران کنیم.

وی با بیان اینکه بر علیه هم کار کردن ثمره ای برای منافع ملی ندارد، گفت: در شرایط که در برابر این ستم بین المللی هستیم باید وحدت داشته باشیم، نه اینکه یکدیگر را تخریب کنیم.

لاریجانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس و افزایش تخریب ها، گفت: بنا نیست به خاطر انتخابات دستگاه‌هایی که کار انجام می دهند را تخریب کنیم و نهادها زیر سئوال ببریم. باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنیم و اگر نقدی هم هست، برادرانه عنوان کنیم.

وی افزود: باید در یک فضای معقول و سنجیده برار بالا بردن توان ملی کار کنیم.

لاریجانی در ادامه پویش ” هر هفته، الف. ب. ایران ” را حرکتی مناسب دانست و از رسانه ها خواست این اقدامات را منعکس کنند.

وی همچنین با بیان اینکه مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در دفاع از کشور ایفا کردند، گفت: باید برای توسعه این استان تلاش بیشتری صورت بگیرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا