آرنا ورزشی

استقلال علیه طلسم ۲۲۰۴ روز ناکامی مقابل پرسپولیس!

دربی حساس و بزرگ پایتخت امروز در استادیوم آزادی تهران میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد. مسابقه‌ای که با توجه به وضعیت دو تیم در جدول رده‌بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش آرنا ورزشی، شاگردان جواد نکونام در شرایطی پای به زمین مسابقه می‌گذارند که آبی‌ها در چند سال اخیر آمار بسیار ضعیفی را در دربی پایتخت به ثبت رسانده‌اند و از آخرین پیروزی این تیم در جریان بازی و مقابل حریف دیرینه، مدت زمان زیادی می‌گذرد.

آخرین باری که استقلال توانست در جریان مسابقه (و نه در ضربات پنالتی) پرسپولیس را مغلوب کند، به تاریخ دهم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ برمی‌گردد که شاگردان وینفرد شفر به لطف تک گل وریا غفوری توانستند از سد رقیب قدرتمند خود عبور کنند.

پس از آن مسابقه، ۱۴ دربی در زمین مسابقه برگزار شده و یک دیدار نیز نتیجه‌اش با رای کمیته انضباطی اعلام شده که در تمامی این مسابقات استقلال نتوانسته است که رنگ پیروزی را مقابل پرسپولیس به چشم ببیند. البته در دوران مربیگری فرهاد مجیدی آبی‌پوشان پایتخت دوبار و در ضربات پنالتی توانستند از سد پرسپولیس بگذرند و راهی دور بعد شوند، اما همان دیداری که وریا برای استقلال گلزنی کرد، آخرین برد این تیم در جریان بازی است.

از آن روز تا امروز ۲۲۰۴ روز می‌گذرد که استقلال نتوانسته است (در جریان بازی) مقابل پرسپولیس به پیروزی دست پیدا کند. البته همچنان آمار بیشترین ناکامی متوالی در کسب پیروزی در دربی به نام پرسپولیس است جایی که آن‌ها از ۱۷ آذر ۱۳۶۸ تا تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۷۵ به مدت ۲۵۰۶ روز معادل با ۶ سال و ۱۰ ماه و یک روز در کسب پیروزی مقابل استقلال ناکام بودند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا