آرنا ورزشی

کفاشیان: ایرادهای فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال خیلی زیاد است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون ایران خیلی زیاد است ولی اگر بخواهند آماده کمک هستم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون ایران خیلی زیاد است ولی اگر بخواهند آماده کمک هستم.

به گزارش ورزشی آرنا ، علی کفاشیان ابتدا درباره دلیل مطرح شدن نامش برای بازگشت به فدراسیون فوتبال که در نهایت با تکذیب محمود اسلامیان نایب رییس اول فدراسیون همراه شد، گفت: نمی دانم چرا این خبرها منتشر می شود. بنده فقط گفته بودم اگر هیات رییسه نیاز به کمک داشته باشد در خدمتشان هستم ولی ظاهراً آقای اسلامیان گفته بود که اعضای دیگر در فدراسیون هستند و بنابراین نیازی به من نیست.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا از وزارت ورزش با او برای بازگشت به فدراسیون صحبت شده بود تصریح کرد: خیر وزارت ورزش در این موضوع دخالتی نداشت. این موضوعی است که هیات رییسه فدراسیون خودش تصمیم می گیرد.

کفاشیان ادامه داد: من همچنان طبق قانون نایب رییس اول فدراسیون فوتبال هستم ولی چون با حکم کمیته اخلاق محروم شده بودم، دیگر نمی توانستم به فدراسیون برگردم تا زمانی که حکم کمیته استیناف بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت بخشش در کمیته استیناف به فدراسیون بر می گردید؟ یادآور شد: قانونا می توانم به فدراسیون برگردم ولی دیگر تمایلی به کار ندارم. اگر می خواستم در فدراسیون بمانم که می ماندم. با این حال اگر کمکی از دستم بر بیاید در خدمت فدراسیون هستم.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون گفت: ۸۰ ایرادی که گفته می شود به پیش نویس وارد شده خیلی زیاد است. اولویت فدراسیون باید اصلاح اساسنامه باشد. «و» و «الف» و «ن» را اصلاح کند برود! مشکلی ندارد. فدراسیون باید یک مذاکره کننده انتخاب و این مشکل را برطرف کند.

کفاشیان در خصوص ایراد فیفا به بخش هایی که استقلال فدراسیون را زیر سوال می برد تصریح کرد: نمی دانم منظور فیفا چیست. فکر می کنم استقلال فدراسیون فوتبال در اساسنامه دیده شده است.

کسی نمی تواند در فدراسیون دخالت و یا رییسش را برکنار کند. به نظرم فدراسیون باید نماینده ای را برای مذاکره با فیفا انتخاب کند. اصلاحات قابل انجام است. در هر صورت آماده کمک به فدراسیون برای مشورت دادن هستم ولی قصد ندارم مجدداً به فدراسیون برگردم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا