آرنا ورزشی
موضوعات داغ

صفحه اینستاگرام رونی کلمن ۱۸+ شد!

کلمن اخیراً در اینستاگرام با یک مشکل مواجه شده و آن محدودیتی است که این شبکه برای صفحه او ایجاد کرده است

به گزارش ورزشی آرنا ، اینستاگرام صفحه رونی کلمن را که نزدیک به ۴ میلیون دنبال‌کننده دارد و از تیک آبی هم برخوردار است با محدودیت سنی مواجه کرده است.

چند سالی می‌شود که شبکه اجتماعی اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین راه‌های ارتباطی بین ورزشکاران و هواداران‌شان تبدیل شده است.

شبکه‌ای که باعث شده ورزشکاران به طرق مختلف با هواداران خود ارتباط برقرار کنند. این شبکه، اما از قوانین خاصی پیروی می‌کند. باتوجه به اینکه اینستاگرام شرکتی آمریکایی است، طبیعتاً قوانین آن هم بیشتر مطابق قوانین این کشور تهیه و تنظیم شده است.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

این قوانین ولی شاید برای مخاطبان اینستاگرام و البته ورزشکاران شناخته شده نباشد. همین عدم آشنایی با قوانین اینستاگرام باعث شده صفحه اینستاگرام یکی از ورزشکاران بزرگ دنیا که از قضا آمریکایی هم هست با محدودیت مواجه شود.

رونی کلمن

رونی کلمن ورزشکار دسته سنگین‌وزن پرورش اندام که با ۸ قهرمانی در مسابقات مسترالمپیا آمریکا رکورددار است. کلمن اخیراً در اینستاگرام با یک مشکل مواجه شده و آن محدودیتی است که این شبکه برای صفحه او ایجاد کرده است. اینستاگرام صفحه رونی کلمن را که نزدیک به ۴ میلیون دنبال‌کننده دارد و از تیک آبی هم برخوردار است با محدودیت سنی مواجه کرده است. اتفاقی در نوع خود عجیب که البته اینستاگرام برایش دلیل دارد.

محتوای خشونت‌آمیز و دلخراش عامل محدودیت

اینستاگرام به شدت روی محتوای خشونت‌آمیز و دلخراش حساسیت دارد. اگر دقت کرده باشید این شبکه فیلم و عکس‌هایی که دارای صحنه خشونت‌آمیز باشد در صفحه به طور واضح نشان نمی‌دهد. اینستاگرام ابتدا به مخاطب اطلاع می‌دهد و سپس با تأیید کاربر محتوا را نشان می‌دهد.

این اتفاق اخیراً برای رونی کلمن هم افتاده است. فیلم‌های تمرینی سنگین از رونی کلمن باعث شده اینستاگرام برای صفحه او محدودیت سنی قائل شود و محتوای منتشر شده از سوی او را مناسب زیر ۱۸ سال نداند.

البته تصاویر رونی کلمن در بیمارستان بعد از چندین و چند عمل جراحی روی کمر خود و همچنین رفت‌وآمد با ویلچر هم در این محدودیت‌گذاری بی‌تأثیر نبوده است! هرچند ناگفته نماند رونی کلمن باوجود آسیب‌دیدگی همچنان تمرین می‌کند و فقط در شرایط طولانی مدت روی ویلچر می‌نشیند.

شناسایی کاربران از طریق اطلاعات

حتماً این سؤال برای‌تان پیش خواهد آمد که این محدودیت سنی چطور برای کاربران به نمایش درمی‌آید؟ اینستاگرام از روی اطلاعاتی که کاربر موقع ثبت‌نام درج کرده به طور اتوماتیک سن او را تشخیص می‌دهد.

اگر سن کاربر زیر ۱۸ سال باشد اجازه ورود به صفحه رونی کلمن را نخواهد داشت. اگر هم کاربر اطلاعات خود را درج نکرده باشد اینستاگرام در موقع ورود به صفحه رونی کلمن از او سنش را می‌پرسد تا مطمئن شود کاربر مورد نظر بالای ۱۸ سال دارد. این محدودیت در واقع برای حفظ سلامت روان نوجوانان در نظر گرفته شده است.

برخورد حرفه‌ای کلمن و اسپانسرش

رونی کلمن اسطوره پرورش‌اندام دنیاست و خیلی‌ها آرزو دارند جای او را در این ورزش بگیرند. او همین حالا اسپانسر‌های متعددی در فضای مجازی دارد و صاحب برند مکملی خودش تحت عنوان «رونی کلمن است».

رونی و اسپانسرهایش، اما بدون ایجاد هیاهو در فضای مجازی و اعتراض به اینستاگرام، قانون این شرکت آمریکایی را پذیرفته‌اند. رونی که خودش در آمریکا زندگی می‌کند به خوبی می‌داند اینستاگرام طبق قوانین این کشور فعالیت می‌کند و هرگونه اعتراض نابه‌جا می‌تواند با مسدود شدن صفحه اش به طور دائمی همراه باشد.

اتفاقی که طبیعتاً نه رونی دوست دارد بیفتد، نه اسپانسرهایش و نه طرفدارانش. هرچه که هست کلمن به طور حرفه‌ای پذیرفته طرفداران زیر ۱۸ سال خود را دیگر در اینستاگرام نخواهد داشت!


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا