آرنا ورزشی

قطر اتهامات آمریکا در میزبانی جام جهانی 2022 را رد کرد

کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در واکنش به اتهامات روزگذشته دادستانی نیویورک در زمینه رشوه دادن این کشور برای گرفتن میزبانی جام جهانی واکنش قاطع نشان داد

آرنا نیوز :: نهاد برگزارکننده جام جهانی 2022 قطر تمام اتهامات دادستانی نیویورک را رد کرد.

کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در واکنش به اتهامات روزگذشته دادستانی نیویورک در زمینه رشوه دادن این کشور برای گرفتن میزبانی جام جهانی واکنش قاطع نشان داد.

کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی در بیانیه خود، نوشت: سازمان برگزار کننده جام جهانی 2022 تمام اتهامات وارده از سوی دادستانی آمریکا در تاریخ 6 آپریل(18 فرودین) در زمینه پاک نبودن پرونده میزبانی قطر به شکل قاطع رد می کند. ادعاهای مطرح شده کاملا جدا از پرونده میزبانی جام های جهانی 2018 و 2022 است.

با وجود اینکه از سال ها پیش اتهامات فساد در پرونده میزبانی قطر در جام جهانی 2022 مطرح می شود ولی تاکنون هیچ مدرکی ثابت نکرده که قطر در گرفتن میزبانی دست به اقدامی غیرقانونی زده باشد.

نهاد برگزارکننده جام جهانی 2022 تابع تمام قوانین بین المللی و فیفا است و هیچگاه از قوانین عدول نمی کند و هرگونه اتهامات دروغ را رد می کند و با قاطعیت این اتهامات واهی را پیگرد قانونی می کند.

روز گذشته دادستانی نیویورک با انتشار خبری مدعی شد که قطر و روسیه در گرفتن میزبانی جام های جهانی 2018 و 2022 به مسئولان ورزشی وقت رشوه دادن تا برای آنها رای جمع آوری کنند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا