آرنا ورزشی

آیا AFC میزبانی فوتسال را به ایران می‌دهد؟

فدراسیون فوتبال در نامه ای رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی جام ملت های آسیا و انتخابی جام جهانی پیش رو شده است.
این بازی ها قرار بود در ترکمنستان برگزار شود که به دلیل سخت گیری های این کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است و چه بسا کشور جدیدی میزبان این بازی ها شود. کمیته فوتسال ایران در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا توامان خواستار مشخص شدن زمان دقیق برگزاری این بازی ها شده و هم چنین آمادگی ایران برای میزبانی مسابقات را به AFC اعلام کرده.
حال این سوال مهم پیش می آید؛ آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ایران می دهد؟ AFC به تازگی میزبانی تیم های ایرانی در بازی های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را لغو کرد و از سویی دیدارهای رفت در مرحله گروهی هم در خانه حریفان برگزار می شود و قرار است ایرانی ها در دور برگشت میزبان باشند. چالش دیگری که برای میزبانی ایران در مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی پیش روی فدراسیون فوتبال است بحث حضور خانم ها در استادیوم است که فعلا این اجازه را ندارند که با حضور در سالن های فوتسال بازی ها را تماشا کنند. از سویی به توجه به اینکه ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده در این برهه از زمان ایران بهترین کشور برای برگزاری این بازی ها است. قرار است در روزهای آتی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه تصمیم گیری کند.
باید به این نکته هم اشاره کرد؛ شرایط پروازی و هم چنین پرواز هواپیماهای خارجی در آسمان ایران بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی که روی اشتباه انسانی رخ داده بود، به شرایط گذشته برگشته و اکنون تیم های خارجی مشکلی برای پرواز به ایران و حضور در بازی های بین المللی ندارند. همانطور که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده دیدارهای برگشت تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا با میزبانی این تیم ها انجام می شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا