آرنا ورزشیبرگزیده ها

جزئیات پرونده رأی ستاره استقلال

مهدی قائدی مقصر مرگ احمدرضا و همین‌طور آسیب دیگر سرنشین خودرو شد. در این باره گفت‌وگویی با خانم باقری مادر احمدرضا شاکر داشتیم که توضیحاتی در این باره ارائه داد.
رأی نهایی پرونده تصادف مهدی قائدی صادر شد. دادگاه سرانجام او را راننده خودرو MVM اعلام کرد که نزدیک به دو سال قبل در بوشهر چپ کرد و از جاده خارج شد. در این سانحه احمدرضا شاکر جان خود را از داست داد، پسر نوجوانی که دوست نزدیک مهدی بود. همچنین یکی دیگر از سرنشینان ماشین از ناحیه دنده آسیب دیده و خودرو هم آسیب زیادی دید. مهدی قائدی هم به خاطر جراحات وارده در بیمارستان بستری شد و چند ماهی از فوتبال دور بود. او بعد از بازگشت دوباره، اعلام کرد پشت فرمان خودرو نبوده، در حالی که راننده آمبولانس در اظهارات اولیه گفته بود با توجه به وضعیت قائدی و آسیبی که به شکمش وارد شده، او پشت فرمان بوده است. رأی اولیه دادگاه، اما صادر شد و حکایت از راننده بودن مهدی داشت. قائدی و دو وکیلش به این رأی اعتراض کردند و به تجدید نظر رفت. روز گذشته، اما سرانجام دادگاه بوشهر رأی نهایی را صادر کرد که در آن تأکید شد راننده مهدی قائدی بوده است. این یعنی او حالا مقصر اصلی شناخته می‌شود. مهدی مقصر مرگ احمدرضا و همین‌طور آسیب دیگر سرنشین خودرو شد. در این باره گفت‌وگویی با خانم باقری مادر احمدرضا شاکر داشتیم که توضیحاتی در این باره ارائه داد.
* خانم شاکر کی فهمیدید رأی صادر شده؟
صبح دیروز بود که برای‌مان پیامک آمد رأی نهایی در شعبه ۵ دادگاه تجدید نظر اعلام شده. دلشوره زیادی داشتم و می‌خواستم بدانم رأی چیست. وکیل‌های مهدی خیلی مصمم بودند که او راننده نبود، حتی یکی از آن‌ها به جان بچه‌اش قسم خورد ولی ما مطمئن بودیم مهدی پشت فرمان نشسته بود.
* مهدی باید چقدر دیه بدهد؟
او باید ۳۶۰ میلیون تومان بابت دیه کل تصادف بپردازد. یعنی دیه احمدرضا و همین‌طور آسیبی که به دیگر سرنشین خودرو وارد شد.
* یک سال هم برای او زندان بریده‌اند ولی می‌تواند آن را بخرد، درست است؟
بله، ما از روز اول تأکیدمان این بود که دوست نداریم مهدی زندان برود. او می‌تواند زندان یک ساله‌اش را بخرد، اما نمی‌دانم با چه رقمی.
* الان چه حسی دارید؟
راستش دو سال مهدی می‌گفت راننده نبوده. حالا دوست دارم ببینم دوباره می‌گوید راننده ماشین من نبودم؟ دو سال گذشته و ثابت شد که او راننده بوده است.
* در این مدت با هم ارتباط داشتید؟
نه ارتباطی نبود. مهدی حتی یک پیام هم نداد. اشکالی ندارد و مهم نیست.
* در رأی اولیه ۲۰۰ ساعت کار خدماتی ورزشی هم در رأی بود، حذف شده؟
بله، در سطر آخر نوشته بودند که حذف شد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا