جامعه

ناگفته‌هایی درباره مجوز اجاره پیاده‌روها در تهران به دستفروشان

لایحه بهره برداری از پیاده‌راه‌ها توسط شهرداری به شورای شهر ارائه شده و تلاشی برای ساماندهی پیاده‌راه‌ها محسوب می‌شود همچنین رویکرد این لایحه، توسعه نشاط شهری و تقویت فضاهای عمومی است

آرنا نیوز :: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اهداف شهرداری از لایحه‌ بهره‌برداری از پیاده‌‌راه‌هاگفت: میزان اجاره در نظر گرفته شده بستگی به این دارد که واحد صنفی در پیاده راه مسکونی، تجاری یا مختلط است.

به گزارش سرویس جامعه آرنا ، زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درباره ماجرای اجاره دادن برخی از پیاده‌راه‌های پایتخت اظهار داشت: لایحه بهره برداری از پیاده‌راه‌ها توسط شهرداری به شورای شهر ارائه شده و تلاشی برای ساماندهی پیاده‌راه‌ها محسوب می‌شود همچنین رویکرد این لایحه، توسعه نشاط شهری و تقویت فضاهای عمومی است.

وی افزود: ستادی در این زمینه در شورای شهر تشکیل شده و در صورتی‌که لایحه مربوطه در صحن شورا به تصویب برسد‌، برخی از پیاده‌راه‌ها که امکان استفاده از آن وجود دارد و محدودیتی برای تردد شهروندان اعم از معلولان و سالمندان ایجاد نکند به برخی از واحدهای صنفی اجاره داده می‌شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه جزییات لایحه توسط اعضای شورا در حال بررسی است، خاطرنشان کرد: میزان اجاره یا حق الزحمه در نظر گرفته شده برای واحدهای صنفی در این لایحه متفاوت است و بستگی به این دارد که واحد صنفی در پیاده راه مسکونی، تجاری یا مختلط قرار گرفته است.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران هم درباره لایحه بهره‌برداری از پیاده‌راه‌های پایتخت گفت: این لایحه دارای آئین‌نامه و جزئیات مفصلی است که در حال حاضر همکاران ما در کمیسیون مربوطه در حال بررسی آن هستند.

وی افزود: فعالیت در پیاده‌روها قانوناً ممنوع نیست و در قالب این لایحه نیز قرار نیست که پیاده‌رو به فروش برسد چرا که سندی در این زمینه وجود ندارد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا