برگزیده هاجامعه

هشدار سیلاب در استان‌های جنوبی؛ ستاد مدیریت سیل تشکیل جلسه داد

به دنبال هشدار سیلاب در استان‌های جنوبی کشور برای روزهای جمعه و شنبه پیش رو، ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران تشکیل جلسه داد.

بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی کشور و پایش مدل‌های پیش بینی جهانی و اعلام دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، فعالیت توده‌های بارشی از صبح روز جمعه مورخ ۲۰ دی‌ماه تا شنبه ۲۱ دی ماه در سطح استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان به عنوان استان‌های اولویت اول با احتمال بارندگی بیشتر و مناطقی از استان‌های بوشهر و فارس به عنوان اولویت دوم با احتمال بارش کمتر اعلام شده است.

بر اساس این هشدار، استان‌های ذکر شده با مخاطره آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر همراه خواهند شد.

با اعلام این هشدار، جلسه تخصصی ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب مرحله قبل از وقوع سیلاب با حضور مدیران دفاتر تخصصی بخش‌های مختلف آب، آبفا، توانیر و همچنین نیروگاه‌های برق حرارتی عضو ستاد و به منظور بررسی، تحلیل و ارزیابی مخازن سدها و نیروگاه‌های برقابی، وضعیت رودخانه‌ها و مسیل‌ها، تأسیسات آبفا، نیروگاه‌های حرارتی و توانیر جهت اتخاذ تصمیمات مقتضی و ابلاغ به استان‌های مربوطه برای انجام اقدامات پیشگیرانه و مدیریت همه جانبه سیلاب تشکیل شد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا