سیاست

نوید افکاری اعدام شد

رئیس کل دادگستری فارس گفت: حکم قصاص یک متهم به قتل که در سال 97 فردی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود صبح امروز در زندان عادل آباد شیراز به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش سرویس سیاسی آرنا ، حجت الاسلام سید کاظم موسوی با اعلام این خبر گفت: این متهم 46 روز پس از ارتکاب جنایت در شهریور ماه 97 دستگیر و پرونده وی پس از تکمیل تحقیقات توسط بازپرس ویژه قتل در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز با صدور قرار جلب به دادرسیِ معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال گردید.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: پس از برگزاری جلسه علنی رسیدگی به این پرونده، شعبه اول دادگاه کیفری یک استان که با حضور دو قاضی تشکیل گردید متهم اصلی پرونده را به قصاص نفس محکوم کرد.

این مقام ارشد قضایی استان بیان داشت: پس از این نیز رأی صادره با اعتراض وکیل مدافع متهم در شعبه 35 دیوان عالی کشور بررسی که در نهایت حكم صادره مبنی بر قصاص نفس قطعیت یافت و پس از انجام تشريفات قانوني استيذان و با اصرار اولیاء دم و خانواده مقتول به مرحله اجرا گذارده شد.
گفتنی است روند رسیدگی به این پرونده از سال 1397 آغاز شده بود كه تا ابتدای امسال به طول انجامید.

گفتنی است مهدی محمودیان، فعال مدنی در همین زمینه در توییتی نوشت: به خانواده افکاری اعلام شد که صبح امروز نوید افکاری اعدام شده است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا