سیاست

روایت برایان هوک از حیله جدید آمریکا علیه ایران

برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد قبل از تاریخ منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران یعنی ماه اکتبر، اقدام به تمدید تحریم‌ها علیه ایران کند

آرنا نیوز :: یک مقام ارشد آمریکایی ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل قبل از اتمام دوره تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، اقدام به تمدید این تحریم‌ها کند و این در حالی است که مقامات روسیه اعلام کرده‌اند مسکو با چنین اقدامی مخالف است.

به گزارش سرویس سیاسی آرنا ، برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد قبل از تاریخ منقضی شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران یعنی ماه ماه اکتبر، اقدام به تمدید تحریم‌ها علیه ایران کند. این در حالی است که مقامات رسمی روسیه اعلام کرده‌اند که مسکو با چنین حرکتی مخالف است.

نماینده ویژه دولت ایالات متحده در امور ایران گفت که آمریکا پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را تهیه کرده است؛ پیش‌نویسی که با ۹ رأی موافق و بدون وتو شدن از جانب کشورهای روسیه، چین، انگلیس یا فرانسه قابل تصویب خواهد بود.

برخی از دیپلمات‌ها اظهار کرده‌اند که ایالات متحده آمریکا احتمالاً برای به دست آوردن رأی متحدین ایران یعنی روسیه و چین با مشکل روبه‌رو خواهد شد. با این حال، هوک بارها طی کنفرانس‌های خبری اعلام کرده است: ما هم‌چنان امیدوار هستیم.

وی هم‌چنین با طرح اتهاماتی بی‌اساس علیه کشورمان، مدعی شد: روسیه و چین در خاورمیانه در صلح و آرامش همراه با ثبات اقتصادی به سر می‌برند؛ در حالی که ایران با خرید و فروش تسلیحات، عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه‌ی خاورمیانه به حساب می‌آید.

هوک هم‌چنین اظهار کرد که واشنگتن قصد ندارد با اعمال فشار مضاعف برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، به سرعت پیش برود.

وی گفت: تمرکز ما روی مذاکرات سنجیده‌ دیپلماتیک و مشارکت با همه طرف‌های ذی‌ربط قرار دارد تا بتوانیم در مذاکرات تجدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران موفق شویم. ما می‌خواهیم در ماه‌های آینده روی این موضوع تمرکز کنیم.

این در حالی است که میخائل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین پیش‌تر اعلام کرد که مسکو با چنین اقدامی مخالف است.

اولیانوف هم‌چنین گفت: آنها از نظر مخالف ما نسبت به این مسأله آگاه هستند و گفته می‌شود که این اقدام به مثابه سقوطشان عمل خواهد کرد.

او در خصوص پافشاری آمریکا برای تمدید تحریم‌های ایران اظهار کرد که استدلال آن‌ها، مضحک است.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مورد اقدامات دیگر واشنگتن در صورت عدم موفقیت واشنگتن در دستیابی به قطعنامه‌ تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران هیچ توضیحی ارائه نکرد.

وی گفت: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود و ما از همه‌ گزینه‌های دیپلماتیک برای تحقق بخشیدن به این امر استفاده خواهیم کرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا