سیاست

قدردانی ظریف از کمک‌رسانی پکن در گفت‌وگو با وزیر خارجه چین

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) مجدداً از کمک چین به ایران در مقابله با ویروس «کووید۱۹» قدردانی کرد

به گزارش آرنا ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) مجدداً از کمک چین به ایران در مقابله با ویروس «کووید۱۹» قدردانی کرد.

ظریف در پیامی به زبان چینی در صفحه توئیتر خود نوشت: «از صحبت دوباره با دوست قدیمی خودم، وانگ یی، وزیر خارجه چین بسیار خرسندم. ما درباره پاره‌ای از مسائل مشترک از جمله مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا، تعمیق همکاری استراتژیک فراگیر بین دو کشور و روند صلح در افغانستان تبادل نظر کردیم».

وی سپس از همراهی چین با ایران در موضوعات مختلف قدردانی کرد: «از چین به دلیل ارائه تجهیزات مبارزه با همه‌گیری [کرونا] و اعزام متخصصان پزشکی به ایران و محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که شدیداً اقدامات ایران برای مقابله با این اپیدمی را تضعیف کرده، تشکر می‌کنم».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران، پیشتر هم با ناکام توصیف کردن کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، گفت سوءاستفاده از شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، کریه‌ترین چهره یک دولت معتاد به تحریم است.

ظریف همچنین با درخواست از کشورهای خارجی برای تبعیت نکردن از تحریم‌های آمریکا، گفت آمریکا از تروریسم اقتصادی به تروریسم پزشکی رسیده است.

وی روز گذشته در واکنش به قطع حمایت مالی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت، گفته بود دنیا در حال تجربه قلدری و تهدید آمریکا است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا