سیاست

مهم‌ترین مساله این روزهای دولت از زبان جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه آقای خاوازی انسان خود ساخته ای است، اظهار داشت: هیچ قدمی از طرف ایشان ندیدم که قبل از اینکه وزیر شوند بیایند و در مورد خود صحبت کنند

به گزارش آرنا ، معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مهمترین مساله ما این است که مردم با فشارهای آنچنانی در موضوع غذا روبرو نشوند.

اسحاق جهانگیری صبح امروز در جلسه معارفه وزیر جدید جهاد کشاورزی ضمن اشاره به خدمات محمود حجتی وزیر اسبق جهاد کشاورزی و به خود کفایی رسیدن گندم در دوران صدارت وی بر این وزارت خانه در سال ۸۳ و دوره دوم دولت خاتمی، گفت: ما در سال ۹۲، واردات گندممان بسیار بالا رفت.

وی ادامه داد: ما دولت را که شروع کردیم، فکر کنم ۶ میلیون تن گندم وارد شده بود و یکی از مشکلات در شروع دولت داشتیم بحث ذخایر کالاهای اساسی و کشتی هایی که روی آب قرار داشتند، بود که بانک مرکزی می گفت ارز نداریم که بدهیم و اینها بیایند تخلیه شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه ذخایر گندم را باید لحظه ای پیگیری کرد، بیان داشت: تیم (آقای حجتی) کارهای درخشانی انجام داد و در کشاورزی کشور ماندگار است. من صمیمانه از آقای حجتی تشکر می کنم.

معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه آقای خاوازی انسان خود ساخته ای است، اظهار داشت: هیچ قدمی از طرف ایشان ندیدم که قبل از اینکه وزیر شوند بیایند و در مورد خود صحبت کنند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه هیچ دولت و کشوری نمی تواند نسبت به بخش کشاورزی بی تفاوت باشد، گفت: بخش کشاورزی مسئول امنیت غذایی این کشور بر عهده اش است. ما یک کشور پر جمعیت با اهداف بلند هستیم و مهمترین مساله ما این است که مردم با فشارهای آنچنانی در موضوع غذا روبرو نشوند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا