برگزیده هاسیاست

تخت روانچی پاسخ به ترور سردار سلیمانی را نظامی دانست

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی گفت قطعا پاسخ اقدام نظامی، نظامی خواهد بود.

مجید تخت روانچی شامگاه جمعه (به قت محلی) در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان افزود: آمریکایی‌ها با یک اقدام نظامی، یکی از فرماندهان ارشد ایران را به شهادت رسانده‌اند.
وی ادامه داد: اینکه توسط چه کسانی، چه زمانی و در کجا این پاسخ داده خواهد شد، باید شاهد آن باشیم.
نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به این سوال که آیا نمادی از جنگ را می بینید، گفت: در واقع، آن یک اقدام جنگی از سوی آمریکا علیه مردم ایران بود. آمریکا یک جنگ اقتصادی را از ماه مه سال ۲۰۱۸ وقتی که ترامپ از برجام خارج شد، علیه مردم ایران آغاز کرده است.
تخت روانچی افزود: آنها سیاست فشار حداکثری را علیه مردم ایران آغاز و فشار زیاد اقتصادی را بر ایران وارد کردند و تا به امروز ادامه داده اند.
وی ادامه داد: شامگاه گذشته، آنها با ترور یک سردار محبوب ما، فصل جدیدی را گشودند. او نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای منطقه معروف بود. همانطور که گفتم این فصل جدید معادل گشودن یک جنگ علیه ایران است.
سفیر ایران در پاسخ به این سوال که ترامپ گفته این حمله برای جلوگیری از جنگ و نه شروع جنگ بوده است، اضافه کرد: باور ندارم که آمریکا اقدامی را برای متوقف کردن جنگی انجام بدهد.
تخت روانچی تاکید کرد: اگر پمپئو باید برای ادعای اینکه قرار بوده است حمله ای صورت گیرد، مدارک و شواهد ارائه دهد. مطمئنم که او هیچ سند محکمه پسندی در این زمینه ندارد.
وی در پاسخ به اینکه رهبر عالی انقلاب از “انتقام سخت در انتظار جنایتکاران” سخن گفته اند و آنها هم کسانی نخواهند بود، جز آمریکایی ها. آیا این به معنای اعلان جنگ نیست، گفت: آمریکایی ها مدت‌ها است که جنگ با ایران را آغاز کرده اند. نه تنها جنگ اقتصادی که با ترور فرمانده ارشد ایران را که نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه محبوب بود، فراتر از آن رفته اند.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: نمی توانیم چشمان خود را بر آنچه که شب گذشته اتفاق افتاد، ببندیم. یقینا انتقام گرفته خواهد شد و انتقام سختی خواهد بود. ایران بر اساس انتخاب خود اقدام خواهد کرد و اینکه چه زمانی رخ می دهد، به تصمیم ایران مربوط است.
تخت روانچی اظهار کرد: آمریکا از ماه مه سال ۲۰۱۸ جنگ اقتصادی را آغاز کرد و شامگاه گذشته، جنگ نظامی را با اقدام تروریستی علیه سردار ارشد ما شروع کرد. ما ساکت نخواهیم نشست و باید با چشمان باز اقدام کنیم.
وی تصریح کرد: قطعا پاسخ یک اقدام نظامی، نظامی خواهد بود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا