×

منوی اصلی

.....

true
true

سرخط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
دولت را وادار نکنید برخی مسائل را بیان کند

سخنگوی دولت تصریح کرد که از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار می‌رود نسبت به جنایات ریم صهیونیستی عکس العمل مناسبی نشان دهد.

محمد باقر نوبخت در نشست هفتگی خود اعلام کرد:دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید جنایات رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکا انجام می شود، از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار دارد نسبت به این اقدامات عکس العمل مناسبی نشان دهد. دست این دو رژیم به خون بیش از ۵۹ فلسطینی و بیش از ۲۷۷۱مجروح آغشته است.

وی همچنین در واکنش به هجمه‌ها به دولت به بهانه برجام گفت: الان وقت آن نیست که ذهن مسئولان دیپلماسی کشور که درگیر سیاست جهانی هستند، با بیان این مطالب، مشغول شود. ما نباید جز منافع ملی به فکر چیز دیگری باشیم.

وی یادآور شد :با برجام، کشور از محاصره خارج شد. ما کار درستی انجام دادیم، در شرایط تحریم، ملت هزینه سنگینی پرداخت می کرد. دولت را وادار نکنید برخی مسائل را بیان کند؛ چرا ما را وادار می کنید حرف هایی بزنیم که موجب سوءاستفاده دشمن شود؟

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اگر منافع ما ایجاب کند، از برجام خارج می شویم، بازگشت به گذشته برای ما مشکل نیست. در صورت خروج از برجام، غنی سازی را با هر عددی که تشخیص دهیم انجام می دهیم و دیگر هم نیاز نیست غنی سازی ما تحت نظارت طرف مقابل باشد. برای بازگشت به سال ۹۲مشکلی نداریم.

وی تاکید کرد: در برجام چیزی از دست نداده ایم، تاریخ دکتر روحانی بخاطر شجاعت و خدمت به مردم تکریم می کند.

نوبخت همچنین در بخشی از نشست خبری خود با اعلام اینکه بیش از ۵میلیارد دلار ثبت سفارش بر ای کالاها صادر شده است، گفت: بانک مرکزی نیز در خصوص تخصیص ارز برای کالا با ارز ۴۲۰۰تومانی، رقم مشابهی گزارش داده است، در خصوص تامین کالاها تقریبا مشکلی نداریم.

سخنگوی دولت در ادامه تصریح کرد : دولت تحت هیچ شرایطی سامانه واردات وصادرارت را ترک نکرده و از تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰تومانی عقب نمی نشینیم و آن را ادامه می دهیم، کسی به امید اتفاق دیگری در آینده و احتکار اموالش در حال حاضر نباشد، اینکه کشی کالای خود را از انبار خارج نکند، خلاف قانون است.

false
false
false
true

دیدگاه بگذارید


true