مجله آرنا

۱۰ چیز عجیب و غریب از آداب و رسوم کشورها که برای دیگران عادی نیست

در فرهنگ هر کشوری چیزهایی وجود دارد که گرچه برای مردمان آن عادی و پیش پاافتاده هستند اما ممکن است در کشورهای دیگر امری نامتعارف و عجیب محسوب شوند

آرنا نیوز :: مجله آرنا | گردشگران وقتی به کشور جدیدی سفر می کنند، اغلب سعی نمی کنند چیز بیشتری درباره رسوم و سنت های آن کشور و سبک زندگی مردمان آن یاد بگیرند. در فرهنگ هر کشوری چیزهایی وجود دارد که گرچه برای مردمان آن عادی و پیش پاافتاده هستند اما ممکن است در کشورهای دیگر امری نامتعارف و عجیب محسوب شوند. علم به این موضوع سفر را برای گردشگران راحت می کند و جلوی رقم خوردن انواع و اقسام موقعیت های خجالت آور و خنده دار را می گیرد.

در ادامه با چیزهای عجیب و غریبی آشنا خواهیم شد که در کشورهای دیگر امری عادی محسوب می شوند.

۱- در ژاپن بسیاری از خیابان ها اسم ندارند

در ژاپن، برای نامگذاری خیابان ها به جای اسم از شماره ی بلوک و بخش استفاده می شود. به همین دلیل در آنجا زیاد پیش می آید که بشنوید کسی مثلاً بگوید «من در بلوک ۶ زندگی می کنم» یا «من در بخش ۳ کار می کنم». البته استثنائاتی هم مثل خیابان های اصلی و بزرگراه ها وجود دارد.

این سیستم شاید در نگاه اول بسیار گیج کننده به نظر برسد، اما اگر نقشه ای در اختیار داشته باشید، بلوک مورد نظرتان را می توانید به راحتی در عرض چند ثانیه پیدا کنید. این روش شاید از گشتن به دنبال نام خیابان ها روی نقشه هم ساده تر باشد، به خصوص که همین مسأله در شهرهای بزرگ اغلب مشکلاتی برای گردشگران به وجود می آورد

۲- در هلند بسیاری از خانه ها پرده ندارند

در بعضی کشورهای اروپایی مثل هلند به ندرت پرده ای پشت پنجره ی ساختمان ها دیده می شود. استفاده از پرده در این کشور رایج نیست و رهگذران اگر بخواهند می توانند به راحتی هر چه در خانه ای می گذرد را ببینند.

اما حتماً تعجب می کنید که چرا مردم این کشورها نگران حریم شخصی شان نیستند. نکته اینجا است که در این کشورها مردم برداشت متفاوتی از حریم شخصی دارند. آن ها به حریم شخصی یکدیگر احترام می گذارند و هیچ کسی به سرک کشیدن از پنجره یک غریبه حتی فکر هم نمی کند.

۳- در سنگاپور مردم لباس هایشان را روی چوب های بامبو خشک می کنند

سنگاپور به جاذبه های توریستی متفاوت بسیارش شهرت دارد، اما در این کشور چیزی هست که احتمالاً هیچ گردشگری از کنار آن بی تفاوت نمی گذرد، که آن روشی است که مردم سنگاپور برای خشک کردن لباس های شسته شده ی خود دارند. در سنگاپور مردم به جای بند رخت های معمول از چوب های بامبو استفاده می کنند.

امروزه چوب های بامبو دیگر تقریباً جای خود را به میله های پلاستیکی داده اند، اما قبلاً از چوب های بامبو برای این منظور استفاده می شد.

۴- در ترکیه دسری هست که از سینه مرغ درست می شود

سینه مرغ نه تنها برای درست کردن انواع غذا و سالاد بسیار عالی است، بلکه می توانید از آن یک دسر واقعی هم درست کنید. پودینگ کشور ترکیه که به آن tavuk göğsü گفته می شود از سینه مرغ، شیر، برنج، شکر و دارچین تهیه می شود. این دسر منحصر به ترکیه است و طرفداران زیادی میان کارشناسان غذا دارد.

۵- هلند پر شیب ترین پلکان های دنیا را دارد

پلکان های فوق شیب دار یکی از مشخصه های خانه های هلندی است. این پلکان ها یکی از بخش های اساسی خانه های کانالی هلند بودند که به دلیل احتمال وقوع سیل، بسیار مرتفع و باریک ساخته می شدند. پلکان های خانه هم باید با فرم خانه جور درمی آمدند، به همین دلیل آن ها را هم باریک و شیب دار می ساخند.

۸- در کلمبیا نوشیدنی شکلات داغ را با چند برش پنیر نمکین در آن سرو می کنند

در کلمبیا مردم نگاه متفاوتی به شکلات دارند. نوشیدن شکلات داغ به همراه پنیر در این کشور امر رایجی است. به گفته ی گردشگران، این ترکیب نه تنها بسیار عجیب، بلکه به شدت خوش طعم است.

۹- در فرانسه شیر را در دمای اتاق نگه می دارند

در سوپرمارکت های کشورتان احتمالاً می توانید هر نوع شیری از استرلیزه تا فوق پاستوریزه پیدا کنید. اما در فروشگاه های فرانسه فقط شیر فوق پاستوریزه فروخته می شود. به همین دلیل در فرانسه نگه داشتن شیر در یخچال امر رایجی نیست. بسیاری از مردم هم می گویند که این کار باعث ترش شدن شیر نمی شود و مزه ی این شیرها با نوع پاستوریزه ی معمولی فرق می کند.

۱۰- در کره جنوبی استفاده از جوهر قرمز تابو محسوب می شود

در کره جنوبی نوشتن نام یک شخص با استفاده از جوهر قرمز طبق سنت به این معنا است که آن شخص فوت کرده است. به همین دلیل گردشگران هنگام انتخاب قلم برای امضای یک کارت تبریک باید بسیار مراقب باشند.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا