اقتصاد

وزیر صمت: بابت کیفیت پایین خودرو‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

وزیر صمت گفت: بابت خودرو‌های بی کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم.

به گزارش سرویس اقتصاد آرنا ، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن تجارت  گفت: قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تعیین می شود و تغییر نخواهد کرد.

رزم حسینی گفت: نشست خوبی در وزارت صمت با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان با وزارت صنعت معدن و تجارت همکاری دارد. با توجه به ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی در این وزارتخانه و ۳۸ درصد اشتغال پایدار نشان می دهد ظرفیت بسیار خوبی در شرکت های دانش بنیان وجود دارد و حتما همکاری خوبی با این شرکت ها خواهیم داشت.

وی گفت: متاسفانه در حوزه صنعت خودرو عقب افتادگی و آن طور که باید در ساخت داخل پیش نرفته ایم که این رویه نتیجه تحریم هاست که نشان داد صنعت خودرو چقدر وابستگی به ارز دارد. بابت خودرو‌های بی کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم.

وزیر صمت ادامه داد: امیدواریم در جهت ساخت داخل بهتر حرکت کنیم و در زمینه خودرو تصمیمات خوبی می‌گیریم و شرکت های دولتی را باید ایجاد کنیم.

امسال تولید ۵۸ درصد افزایش یافت

رزم حسینی تاکید کرد: فکر می‌کنم با این همکاری مشترک در جهت تعمیق بتوانیم نهضت ساخت داخل را پیش ببریم. امسال ۵۸ درصد تولید افزایش یافت، شرکت‌هایی خارجی که در ایران بودند رفتند و این فرصت خوبی برای شرکت‌های داخلی شد.

خبر خوشی که رئیس جمهور در روزهای آینده ابلاغ خواهد کرد

او بیان کرد: البته باید وزارت صنعت، معدن و تجارت بروکراسی نحس اداری را تغییر دهد. این حرکت را سعی می کنیم با تشکل کارگروه بخش خصوصی و دولت همراه کنیم. یک خبر خوش هم بدهیم که آقای رئیس جمهور در چند روز آینده ابلاغ خواهد کرد سیاست جدیدی مربوط به صادرات در برابر واردات خواهیم داشت.

رزم حسینی تشریح کرد: اگر از امروز به بعد کسی قصد صادرات دارد، می‌تواند به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کند و بر اساس اولولویت بندی انجام داده شده، مواد اولیه را وارد کند. این فرصت خوبی است و فکر می‌کنم در ۶ ماه دوم سال واردات مواد اولیه کارخانجات بتواند با افزایش خوبی رو به رو شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بازار این روز‌ها دچار نوسانات زیادی شده است، گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت عرضه کالاست، باید کاری انجام دهیم که کالا در بازار فراوان شود، اگر عرضه کالا افزایش پیدا کند، قیمت‌ها کاهش می یابد.

او بیان کرد: در خصوص کالا‌هایی که مشمول قیمت گذاری هستند، تشدید مراقبت بیشتر از بنکداران، انبار داران را در دستور کار داریم. البته بگویم دنبال مقابله با گران فروشی هستیم، با شرایطی که در کشور وجود دارد و افزایش نرخ ارز، نوسانات قیمتی داریم، اما سعی می‌کنیم با ابزار‌هایی که داریم بتوانیم در این حوزه اقداماتی انجام دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهم‌ترین کارها، مربوط به فولاد است که تمام محصولات دیگر در بورس عرضه خواهد شد.

او در خصوص وضعیت روغن نباتی، تشریح کرد: تولید کالا‌های استراتژی خوب است، نزدیک به ۹ هزار تن در چند روز گذشته روغن نباتی توزیع کردیم، وقفه‌ای که شد مربوط به یک شرکت خاص بود که دیروز جلسه‌ای با آن‌ها داشتیم، خود شرکت موظف است موجودی انبار را بداند و متوجه باشد که چه زمانی محصول تمام می‌شود، نگرانی در خصوص روغن نداریم. بحث تغییر قیمت هم مطرح است.

رزم حسینی در خصوص افزایش قیمت مرغ، گفت: واقعیت این است که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در اختیار وزارت جهاد و شبکه‌های توزیع قرار می‌گیرد. در جلسه ستاد تنظیم بازار، بر اساس شاخص‌های وزارت جهاد که اعلام می‌کند قیمت نهایی را تعیین می‌کنیم که اکنون قیمت گذاری شده است.

این مقام مسئول در خصوص قیمت گذاری خودرو، گفت: قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تعیین می‌شود و تغییر نخواهد کرد. در حال مذاکره هستیم که نه مصرف کننده و نه خودروساز زیان نبینند. فرمول قیمت گذاری تغییر نخواهد کرد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا