فرهنگ و هنر

کانون کارگردانان سینمای ایران قاچاق فیلم «خروج» را محکوم کرد

کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه‌ای خطاب به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی قاچاق فیلم سینمایی «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا را محکوم کرد

به گزارش آرنا ، کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه‌ای خطاب به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی قاچاق فیلم سینمایی «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا را محکوم کرد.

متن نامه کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر حسین انتظامی
ریاست محترم سازمان سینمایی

متاسفیم که قاچاقچیان فرهنگی این بار فیلم «خروج» ساخته آقای ابراهیم حاتمی‌کیا را در نخستین ساعات عرضه اینترنتی هدف تاراج خود قرار داده‌اند. کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن محکوم کردن قاچاق این فیلم خواستار برخورد جدی با سارقان، تکثیرکنندگان و همچنین فروشندگان غیرقانونی آن است.

متأسفانه هنوز کپی رایت و حق مالکیت آثار فرهنگی-هنری و به خصوص محصولات تصویری توسط نهادهای اجرایی و نظارتی چندان و به طور جدی به رسمیت شناخته نشده و با سارقان آثار و اموال صاحبان این آثار برخورد ضروری و سخت قانونی نمی‌شود.

تا زمانی که شرایط اینگونه باشد و ستاد صیانت از محصولات فرهنگی از حالت «فرمایشی» به «اجرایی» درنیاید، وضعیت همین خواهد بود و سرمایه‌های مادی و معنوی دست‌اندرکاران سینما به سادگی و به سرعت غارت خواهد شد.

از حضرتعالی خواستاریم از تمامی نهادهای نظارتی و اجرایی بخواهید با دزدان آثار سینماگران هر چه زودتر برخورد شود.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا