حوادث

سرقت از توریست های خارجی در نمایشگاه تهران

بهمن امسال چند توریست خارجی برای بازدید از نمایشگاه بین‌المللی تهران با یک اتوبوس به آن‌جا رفتند. دو نفر از آن‌ها سرگرم عکاسی بودند که ناگهان دو مرد جوان درحالی‌که صورت‌هایشان را پوشانده بودند...

آرنا نیوز :: بهمن امسال چند توریست چینی برای بازدید از نمایشگاه بین‌المللی تهران با یک اتوبوس به آن‌جا رفتند. دو نفر از آن‌ها سرگرم عکاسی بودند که ناگهان دو مرد جوان در حالی که صورت‌هایشان را پوشانده بودند، سوار بر موتورسیکلت به آن‌ها نزدیک شده و در چشم برهم‌زدنی گوشی و کیف دستی آن‌ها را به سرقت برده و برای فرار از دست آن‌ها، مالباختگان را روی زمین انداخته و از محل متواری شدند.

به گزارش سرویس حوادث آرنا، خبر سرقت بلافاصله به مأموران پلیس اعلام و با اجرای طرح مهار، تلاش برای دستگیری سارقان آغاز شد و مأموران توانستند سارقان نقاب‌دار را هنگام فرار مشاهده کنند و عملیات تعقیب و گریز شروع شد.

سارقان با حرکات مارپیچ و پرخطر سعی داشتند از دست مأموران فرار کنند، اما در این فرار به ۵ خودرو آسیب رساندند و درنهایت نیز موفق به کنترل موتور نشده و نقش بر زمین شدند. در ادامه اموال مسروقه و موتورسیکلتشان را که به‌شدت آسیب دیده بود در محل تصادف جا گذاشته و پیاده متواری شدند.

مأموران با استعلام پلاک موتورسیکلت سارقان که مخدوش شده بود، توانستند هویت صاحب آن را به‌دست آورند. مراد، کارگر نمایشگاه خودرو بود، اما مدتی قبل ناگهانی و بی‌خبر ناپدید شده و دیگر به محل کارش برنگشته بود.

در ادامه تحقیقات، مراد بازداشت شد و به سرقت از چینی‌ها به‌همراه دوست سابقه‌دارش اعتراف کرد و گفت: سردسته باند مردی به نام امید است و من و هم‌دستم امین دوره‌ای سرقت می‌کردیم.

با اعتراف مراد، سردسته و هم‌دست دیگرش بازداشت شدند. سرکرده باند در تحقیقات گفت: یک‌سال قبل پس از سه‌سال حبس از زندان آزاد شدم و دوباره سرقت‌هایم را شروع کردم. خیلی اتفاقی با مراد آشنا شدم و چون توریست‌ها اغلب دلار و اموال با ارزش زیادی دارند، آن‌ها را هدف قرار دادیم.

به‌دستور بازپرس مصطفی تقی‌زاده از شعبه پنج دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، متهمان در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا