حوادث

محاکمه عمه به اتهام آتش زدن برادرزاده

زن میانسال که در اقدامی هولناک برادرزاده‌اش را به‌قتل رسانده، درحالی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود که برادرش برای وی درخواست قصاص کرده است.

آرنا نیوز :: مهر سال ۱۴۰۰ مردی در تماس با کلانتری ۱۸۱ وردآورد از یک درگیری شدید در خانه همسایه خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث آرنا مأموران به‌محل حادثه که آپارتمانی در محدوده دریاچه چیتگر بود، رفتند.مرد همسایه در توضیح بیشتر گفت: در همسایگی ما مادر و دختری زندگی می‌کنند. چند دقیقه قبل صدای داد و فریاد و شکسته‌شدن وسایل به گوش رسید. با چند نفر از همسایه‌ها به‌مقابل درِ آپارتمانشان رفتیم و زنگ در خانه‌شان را زدیم تا ببینیم چه خبر شده که همان‌موقع دختر جوانی که نمی‌شناختیم، درحالی که لباس‌هایش آتش گرفته بود، از داخل خانه بیرون دوید. با کمک همسایه‌ها او را خاموش کردیم، اما متوجه شدیم از ناحیه شکم خون‌ریزی دارد. وقتی دقت کردیم مشخص شد که چاقو خورده است. خیلی زود با اورژانس تماس گرفتیم و تکنسین‌های اورژانس دختر جوان را به بیمارستان منتقل کردند.

درحالی‌که مأموران تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده بودند، از بیمارستان خبر رسید که دختر ۳۶ ساله به‌نام سمیرا به‌خاطر شدت سوختگی و خون‌ریزی شدید جان باخته است.

در بررسی‌های بعدی مأموران پی بردند که سمیرا مهمان خانه عمه‌اش پروین ۵۸ ساله بوده است.

با افشای این ماجرا پروین بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما وی درحالی‌که به‌قتل برادرزاده‌اش اعتراف می‌کرد، در توضیح ماجرا گفت: سمیرا به‌خاطر این‌که رابطه خوبی با خانواده‌اش نداشت، بیشتر اوقات به خانه من می‌آمد و با دخترم مریم که هم‌سن‌وسال خودش بود، رابطه دوستانه‌ای داشت. اما مدتی قبل متوجه شدم سمیرا به مواد مخدر اعتیاد پیداکرده و رفتار‌های مناسبی هم ندارد. به همین خاطر تمایلی نداشتم به خانه‌ام بیاید و با دخترم ارتباط داشته باشد. می‌ترسیدم دخترم هم به اعتیاد کشیده شود. در یک ماه گذشته بیشتر شب‌ها سمیرا دنبال مریم می‌آمد و باهم تا دیروقت بیرون از خانه بودند و وقتی هم اعتراض می‌کردم، به حرف‌هایم توجهی نمی‌کردند.

تا این‌که روز حادثه سمیرا به خانه‌ام آمد و چون دخترم در خانه نبود، با او صحبت کردم و خیلی جدی خواستم تا دیگر به خانه‌ام نیاید و دست از سر دخترم بردارد، اما او به یک‌باره با لحن تند و بی‌ادبانه‌ای با من برخورد کرد و در مقابلم ایستاد. رفتارهایش آن‌قدر عصبانی‌ام کرد که نتوانستم خودم را کنترل کنم و با چاقوی آشپزخانه ضربه‌ای به شکمش زدم. او شروع به فحاشی کرد و گفت از خانه‌ام بیرون نمی‌رود. من هم که کنترلم را از دست داده بودم، مایع اشتعال‌زایی را که در خانه داشتم، روی صورت و موهایش ریختم و با فندک آتشش زدم. سمیرا شروع به داد و فریاد کرد و از خانه‌ام بیرون دوید و همسایه‌ها به کمکش رفتند و آتش را خاموش کردند. باور کنید نمی‌خواستم او را بکشم و فقط می‌خواستم از خانه‌ام بیرونش کنم.

بعد از اظهارات صریح متهم، بازسازی صحنه جرم انجام شد و پزشکی قانونی هم در گزارشی اعلام کرد که سوختگی علت تامه مرگ قربانی بوده است.

با تکمیل تحقیقات برای پروین به اتهام مباشرت در قتل عمد کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

این درحالی است که پدر سمیرا برای خواهرش درخواست قصاص کرده است و متهم به‌زودی پای میز محاکمه می‌ایستد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا