حوادث

تخریب ۱۰۰ درصدی برخی منازل روستایی قوچان در سیلاب عصر جمعه

وقوع سیلاب عصر جمعه در روستای دیزادیز این شهرستان به دلیل بارش شدید تگرگ، موجب خسارت ۱۰۰ درصدی به برخی منازل و واردکردن آسیب به دیگر واحدهای روستایی شده است

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران قوچان گفت: وقوع سیلاب عصر جمعه در روستای دیزادیز این شهرستان به دلیل بارش شدید تگرگ، موجب خسارت ۱۰۰ درصدی به برخی منازل و واردکردن آسیب به دیگر واحدهای روستایی شده است.

به گزارش سرویس حوادث آرنا ، هادی رجایی‌نیا شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش‌های دو روز اخیر در این شهرستان، اظهار کرد: از ۱۱ اردیبهشت بارش‌های متناوبی در قالب باران و تگرگ در برخی مناطق این شهرستان به وقوع پیوست که خسارت‌های متخلفی را در بخش‌های گوناگون به همراه داشت.

فرماندار قوچان با تأکید بر اینکه عمده این خسارت‌ها در بخش‌های مسکونی، محورهای مواصلاتی، باغات و مزارع کشاورزی، تأسیسات و معابر شهری و روستایی بوده است، تصریح کرد: عصر روز جمعه ساعت ۱۷ نیز بارش شدید تگرگ در روستای دیزادیز این شهرستان گزارش که موجب بروز سیلاب در این منطقه و وارد شدن خسارت به اهالی این روستا شده است.

وی تأکید کرد: متأسفانه این سیلاب و بارش‌های شدید تعدادی از منازل مسکونی روستایی را تخریب ۱۰۰ درصدی کرد و به تعدادی نیز آسیب‌های جدید وارد کرده است.

• به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آرنانیوز بپیوندید …  ⇒

رجایی‌نیا بابیان اینکه ۷ خودروی اهالی این روستا نیز توسط سیل جابجا شده و خسارت‌های جدی را متحمل شده‌اند، افزود: ورود آب به برخی منازل روستایی تلفات دامی را به همراه داشته و انبارهای علوفه را به دلیل حجم بالای سیلاب از بین برده است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران قوچان با اشاره به خسارت‌های شدید به تأسیسات و معابر روستای دیزادیز این شهرستان، گفت: بارش تگرگ به‌قدری شدت داشت که حتی بعد از چندین ساعت تَل‌هایی از انباشت تگرگ به ارتفاع یک متر در سطح روستا دیده می‌شد.

وی بابیان این مطلب که اقدامات و کمک‌های اولیه توسط جمعیت هلال‌احمر به اهالی این روستا صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: منازل دارای خسارت ۱۰۰ درصدی به‌طور کامل تخلیه و به واحدهای در معرض خطر نیز هشدارهای لازم داده‌شده است و شنبه برآورد اولیه خسارت‌ها توسط نیروهای اعزامی صورت می‌گیرد.

امدادرسانی و تخلیه آب از ۵ واحد مسکونی روستای دیزادیز قوچان توسط هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان نیز شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع سیل ویرانگر عصر جمعه در یکی از روستاهای این شهرستان، گفت: در پی وقوع بارش شدید باران و تگرگ در روستای دیزادیز، ۵ واحد مسکونی دچار آب گرفتگی شد.

مسعود برازنده با بیان اینکه تخلیه آب از این منازل توسط نیروهای امدادی جمعیت صورت گرفت، افزود: علت آب گرفتگی منازل این بود که شدت سیلاب موجب جابجایی چند خودرو در کوچه‌های این روستا و ایجاد مانع و انسداد شد و همین امر آب را به داخل منازل هدایت کرد.

وی بیان کرد: متأسفانه این حادثه خساراتی به منازل روستایی، دام‌ها و همچنین خودروها وارد کرد که برآورد ریالی آن هنوز مشخص نیست.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا