برگزیده هاحوادث

140 سال زندان برای شیطان شرق پایتخت

مرد جوان که پنج زن را در شرق تهران در ارابه شیطانی اش گرفتار کرده و آن ها را آزار داده بود، دیروز به 140 سال زندان محکوم شد.
این شیطان وقتی پای میز محاکمه ایستاد، از زنان تهرانی طلب بخشش کرد.

5 زن در ارابه شیطان
رسیدگی به این پرونده از آذر سال ۹۶ به دنبال شکایت مشابه چند زن جوان که در پراید سفید یک مرد شیطان صفت گرفتار شده و مورد آزار قرار گرفته بودند در دستور کار پلیس قرار گرفت . شواهد نشان می‌داد مرد شیطان صفت در پوشش مسافربر زنان جوان را به دام می انداخت و در خیابان‌های خلوت شرق تهران آن ها را آزار می‌داد.

بازداشت پسر شیطان
پلیس با اطلاعاتی که از این زنان به دست آورد، سرانجام مرد شیطان صفت را یافت و وی را بازداشت کرد. احسان ۳۱ ساله که مجرد است و هیچ سابقه کیفری در پرونده‌اش ندارد، جرم سیاهش را گردن گرفت و دیروز به اتهام پنج آدم ربایی ،سرقت مقرون به آزار، ارتباط نامشروع ،ایراد ضرب و جرح عمدی و آزار پنج زن جوان در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در دادگاه
در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و برای متهم اشد مجازات خواست .سپس شاکی ها به تشریح شکایت شان پرداختند .نخستین شاکی دختر جوانی بود که روبه روی قضات ایستاد و گفت: آن روز برادرم مرا در حوالی مینی سیتی از ماشین پیاده کرد تا به خانه برگردم. من از اتوبان عبور کردم و در لاین مخالف منتظر تاکسی ماندم. همان موقع یک پراید جلوی پایم ایستاد. می خواستم روی صندلی عقب بنشینم اما راننده خودش ،در جلو را برایم باز کرد و من روی صندلی شاگرد کنار راننده نشستم. راننده مرد قوی هیکلی بود.او پس از طی مسافتی به سمت خیابانی خلوت رفت . من به او اعتراض کردم اما با مشت به صورتم زد که پیشانی و بالای ابرویم زخمی شد.او دست هایش را روی گلویم گذاشته بود و می خواست مرا خفه کند که ساکت شدم، سپس در خیابانی خلوت بدون توجه به التماس هایم مرا آزار داد و از ماشین به بیرون پرت کرد. من از این متهم شاکی هستم.
دومین شاکی که زن جوانی بود به قضات گفت: من در حوالی خیابان نوبنیاد سوار پراید این مرد شدم. حرکات او مشکوک بود به همین دلیل تصمیم گرفتم زودتر از ماشین پیاده شوم . از راننده خواستم توقف کند اما به حرفم گوش نداد. می خواستم در ماشین را باز کنم اما راننده دستگیره در را دستکاری کرده بود . به همین دلیل در ماشین باز نمی شد. سپس او مرا به خیابانی خلوت برد و آزارم داد.
وی که از به خاطر آوردن صحنه های دلهره آور به گریه افتاده بود افزود: من می خواستم مقاومت کنم اما او به شدت مرا کتک زد و پیچ گوشتی را روی شکمم گذاشت و به شدت فشار داد که در این ماجرا کلیه ام آسیب دید .او به خواسته سیاهش رسید و مرا از ماشین به بیرون پرت کرد .
وی گفت: این ماجرا تأثیر بدی در روحیه‌ام گذاشته و با این که حدود یک سال از این ماجرا گذشته جرئت ندارم به تنهایی از خانه خارج شوم.
سومین زن نیز گفت :چهاردهم آذر ماه بود که در میدان رسالت سوار پراید متهم شدم تا از محل کار به خانه برگردم اما راننده در زیر گذر اتوبان شهید بابایی وقتی که قصد داشتم از ماشین پیاده شوم با من درگیر شد و مرا کتک زد و سپس آزارم داد .او پس از سرقت کیفم، مرا در حوالی بیمارستان الغدیر از ماشین پیاده کرد و گریخت.
دو زن دیگر نیز به تشریح شکایت شان پرداختند و برای متهم اشد مجازات خواستند.

پشیمانی شیطان
مرد شیطان صفت وقتی روبه روی قضات ایستاد، همه اتهاماتش را پذیرفت و گفت:قبول دارم که اشتباه کرده ام. پدرم به تازگی فوت کرده بود و من تحت تاثیر ماجرای فوت پدرم دچار افسردگی شده بودم.حال خودم را نمی فهمیدم و هنوز هم نمی دانم چرا دست به چنین کاری زدم .من مشکل روانی داشتم به همین دلیل بی هدف در خیابان ها پرسه می‌زدم. وی ادامه داد :من هیچ سابقه کیفری ندارم و این اولین خلافی است که مرتکب شده‌ام. به همین دلیل از شاکی ها و قضات دادگاه تقاضا دارم مرا ببخشند.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به دلیل پنج آدم ربایی به پنج بار زندان 22 و نیم ساله، به دلیل سرقت به 15 سال زندان، به دلیل تخریب موبایل ها به چهار سال و نیم زندان، به دلیل ضرب و جرح به هفت سال و نیم زندان و به دلیل رابطه نامشروع به 110 سال زندان محکوم کردند.

تحلیل کارشناس
شکارچیان زنان
سرهنگ بازنشسته احسانی فر
متاسفانه بیماران اجتماعی راه های زیادی برای شکار زنان و دختران دارند که البته همیشه از سهل انگاری طعمه هایشان سود می برند.
یکی از متداول ترین روش ها برای شکارهای شوم زنان و دختران، سوار کردن آن ها به بهانه مسافرکشی است که در سال های گذشته با توجه به گسترش شهرها و ازدحام جمعیت شاهد رواج آن هستیم و همیشه زنان تنها به دلیل عجله در رسیدن به مقصد یا ارزان تر بودن قیمت یک خودروی شخصی نسبت به تاکسی یا خودروهای آژانس به این دام ها می افتند.
باید متذکر شوم برخلاف تصوراتی که وجود دارد خلافکاران قیافه هایی متفاوت از دیگران ندارند و خیلی معمولی هستند پس نباید از روی چهره به کسی اعتماد کرد و پیر و جوان هم نمی شناسد.
خودروها هم متفاوت نیستند، نباید تصور کنیم همه مانند خفاش شب از داخل خودرو دستگیره در را برداشته اند تا باز نشود. شاید خودروی بسیار مرتب و تمیزی هم باشد و نباید از ظاهر خودرو درباره سلامت راننده آن قضاوت کرد.
زنانی که برای رسیدن به مقصد خودروی شخصی را انتخاب می کنند، گاهی برای امنیت خود معیارهایی دارند به ویژه این که اگر خودروی مسافرکش شخصی یک مسافر زن داشته باشد آن را انتخاب می کنند این درحالی است که شاید آن زن در مسیر کوتاهی از خودرو پیاده شود و راننده با آگاهی از آن نیت شوم خود را برنامه ریزی کرده باشد البته شاهد پرونده هایی بوده ایم که یک زن همدست راننده شیطان صفت بوده است و برای فریب زنان مسافر در صندلی جلو نشسته و شاهد اقدامات شیطانی راننده نیز بوده و از این صحنه فیلم برداری هم کرده است.
ابتدا توصیه می شود زنان و دختران اگر تنها هستند به هیچ عنوان از خودروهای مسافرکش شخصی تایید نشده از سوی سازمان های مسئول استفاده نکنند، حتی اگر عجله دارند یا باید قیمت بیشتری بپردازند. از سوی دیگر مسئولان حمل و نقل عمومی شهرها نیز موظفند بیشترین تمهیدات را در نظر بگیرند و ناوگان های اتوبوسرانی و مترو و تاکسی ها به اندازه ای سازمان یافته و تحت کنترل باشند تا شاهد استفاده اجباری از خودروهای مسافرکش نباشیم.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا