بین الملل

کاخ سفید: تصمیمی برای مذاکره با ایران نداریم

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: واشنگتن تصمیمی برای مذاکره با ایران ندارد و باید ببینیم رئیس جمهور جدید ایران چه اقدامی خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا، جان کربی، سخنگو و هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا، روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا آمریکا حاضر است مذاکرات پیرامون برجام یا سایر مذاکرات را با توجه به این که ایران یک رئیس جمهور جدید دارد، از سر بگیرد؟ گفت: «نه».

در این هنگام خبرنگار از او خواست بلندتر بگوید که او دوباره «نه» خود را تکرار کرد و ادامه داد: ما فقط به این خاطر که ایران یک رئیس جمهور جدید دارد، نمی‌توانیم به مذاکره بازگردیم.

کربی با بیان اینکه تغییری در موضع واشنگتن رخ نداده است، با تکرار مواضع و ادعا‌های این کشور علیه ایران مدعی شد: آن‌ها همچنان از گروه‌های تروریستی مانند حماس، حزب الله و حوثی‌ها(انصارالله یمن) حمایت می‌کنند. حوثی‌ها همچنان به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کند. ایران همچنان به ارسال پهپاد به روسیه جهت استفاده در جنگ اوکراین ادامه می‌دهد. مانند آنچه همین آخر هفته روی داد و … بنابراین پاسخ ما نه است».


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا