بین الملل
موضوعات داغ

خط و نشان امارات به اسرائیل: مسیر تجاری زمینی محرمانه را می بندیم

یک منبع آگاه خبر داد: به دلیل اقدام کابینه بنیامین نتانیاهو برای بستن مکرر گذرگاه‌ها و مسیر‌های امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در غزه، اعتماد امارات به وی کاهش یافته است.

آرنا نیوز:: یک رسانه صهیونیست به نقل از منابعش نوشت: امارات متحده عربی به شدت به رژیم صهیونیستی هشدار داده است در صورت عدم موافقت با ورود کمک‌های بشر دوستانه به نوار غزه، ارسال کالا از طریق مسیر تجاری زمینی محرمانه به مقصداسرائیل متوقف خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل به نقل از ایرنا، شبکه صهیونیستی «آی ۲۴ نیوز» در این باره گزارش داد: به دلیل اقدام کابینه بنیامین نتانیاهو برای بستن مکرر گذرگاه‌ها و مسیر‌های امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در غزه، اعتماد امارات به وی کاهش یافته است.

اگرچه امارات و رژیم صهیونیستی به وجود پل تجاری زمینی برای انتقال کالا به سرزمین‌های اشغالی اذعان نکرده اند، اما به دنبال آغاز حملات جنبش انصار الله یمن به کشتی‌های اسرائیلی یا عازم سرزمین‌های اشغالی در نوامبر گذشته، برخی از رسانه‌های عبری از وجود این مسیر تجاری زمینی خبر دادند.

امارات به اسرائیل هشدار داد که در صورت عدم موافقت در ورود کمک های بشردوستانه به غزه، محور تجاری محرمانه با اسرائیل را مسدود می کند
امارات به اسرائیل هشدار داد که در صورت عدم موافقت در ورود کمک های بشردوستانه به غزه، محور تجاری محرمانه با اسرائیل را مسدود می کند

ماه گذشته نیز پایگاه تایمز آف اسرائیل نوشت که توقف فعالیت کشتی‌های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ باعث شده است این رژیم به جابجایی زمینی بار از کشور‌های شرق آسیا به مقصد سرزمین‌های اشغالی از طریق یک مسیر زمینی جایگزین روی بیاورد. این مسیر از کشور‌هایی مانند عربستان و اردن عبور می‌کند.

شرکت باربری «منتفیلد لوجستیکس» رژیم صهیونیستی از جمله شرکت‌هایی است که در ایجاد مسیر تجاری با هدف دور زدن دریای سرخ و ارسال زمینی کالا از بنادر دبی و بحرین فعالیت می‌کند و این محموله‌ها پس از عبور از کشور‌های امارات، عربستان و اردن، وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شوند.

شبکه صهیونیستی «آی ۲۴ نیوز» همچنین اعلام کرد: با وجود اینکه اسحاق هرتزوک رئیس رژیم صهیونیستی در سفر اخیرش به امارات متحده عربی تلاش کرد بین نتانیاهو با سران این کشور میانجی گری کند، اما محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی ورود به هر گونه گفتگو با نتانیاهو را رد کرده است.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا