بین الملل
موضوعات داغ

واکنش تند چین به وتوی آمریکا درخصوص آتش بس غزه

سخنگوی وزارت خارجه چین از وتوی قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا شدیدا انتقاد کرد.

آرنا نیوز:: چین امروز چهارشنبه هشدار داد که وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در زمینه آتش بس فوری در غزه شرایط را بسیار خطرناکتر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از فارس، مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری خود گفت که پکن خواستار تصویب این قطعنامه بود و به آن رای مثبت داد. وی افزود: «آمریکا بار دیگر به تنهایی آن را وتو کرد و وضعیت غزه را به شرایط خطرناکتری سوق داد».مائو نینگ افزود، شرایط بشردوستانه در غزه فوق العاده جدی شده و شدیدا روی صلح و ثبات منطقه تاثیر گذاشته است.
آمریکا روز سه شنبه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی الجزایر برای برقراری آتش بس فوری در غزه و آزادی بدون پیش شرط اسرای اسرائیلی را وتو کرد. تصمیم آمریکا در وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر در شورای امنیت با انتقاد چین، روسیه، عربستان سعودی و حتی برخی متحدان آمریکا از جمله فرانسه و اسلوونی مواجه شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه تاکید کرد که شورای امنیت باید در سریعترین زمان ممکن خشونت و درگیری را متوقف کند. این یک تعهد اخلاقی است که نباید کنار گذاشته شود. وی افزود، چین به کار با همه طرفها در جامعه بین‌المللی ادامه می‌دهد تا شورای امنیت را برای انجام اقدامات مسئولانه و معنادار بیشتر و تلاش‌های بی‌وقفه برای توقف جنگ در غزه تحت فشار قرار دهد.


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا