بین الملل
موضوعات داغ

فرمان کوچاندن فلسطینی‌ها از رفح صادر شد

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو دستور برنامه‌ریزی برای اخراج فلسطینی‌ها از رفح را صادر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل آرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، نخست وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود چهار گردان حماس در رفح، نمی‌توان اهداف جنگ در نوار غزه را محقق کرد.

براساس این بیانیه، نتانیاهو به ارتش دستور داده تا طرحی به منظور کوچاندن فلسطینی‌ها از رفح و نابود کردن حماس در این منطقه در دستور کار قرار دهند.

وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ادعا کرد شواهدی که نشان دهد اسرائیل به طور جدی به دنبال حمله به رفح واقع در جنوب غزه است، وجود ندارد.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین هشدار داد که هرگونه حمله نظامی اسرائیل به رفح که با برنامه ریزی ضعیف یا بدون برنامه انجام شود، «فاجعه بار» خواهد بود.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما از انجام چنین کاری بدون برنامه ریزی جدی و معتبر و همچنین بدون در نظر گرفتن تأثیرات آن بر کمک‌های بشردوستانه و خروج ایمن اتباع خارجی، حمایت نمی‌کنیم، زیرا این اقدامات مربوط به بیش از یک میلیون نفری است که در رفح پناه گرفته اند.»

«جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه هرگونه عملیات نظامی اسرائیل در رفح «فاجعه» خواهد بود، گفت که واشنگتن به توافق میان اسرائیل و حماس «خوش بین» است.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز با بیان اینکه «وضعیت در غزه در حال بدتر شدن است»، بار دیگر بر نیاز فوری به برقراری آتش بس تاکید کرد و گفت: «رفح در معرض تهدید جدی قرار دارد».

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی هشدار داد: «ما در مورد عواقب یک تهاجم زمینی هشدار می‌دهیم و باید آنچه قانون می‌گوید را مشخص کنیم.»

ینس لرکه، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) گفت: «بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی، بمباران بی‌رویه مناطق پرجمعیت ممکن است به جنایت جنگی تبدیل شود.»


↓در شبکه های اجتماعی به آرنا نیوز بپیوندید↓

اینستاگرامتلگرام
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا